Chrząszcz brzmi w trzcinie w Szczebrzeszynie – to jeden z najpopularniejszych łamańców językowych. Nie radzi sobie z nim wielu dorosłych, a jak będzie z dziećmi? Olsztyńskie instytucje kultury zapraszają na bezpłatne warsztaty logopedyczne, na których najmłodsi będą mogli nauczyć się pięknie i wyraźnie mówić.
Aby nauczyć dzieci pięknie się wysławiać aż trzy instytucje połączyły siły! Miejska Biblioteka Publiczna, Olsztyński Teatr Lalek oraz Biuro Wystaw Artystycznych w Olsztynie zapraszają w dniach 19 – 21 sierpnia na warsztaty logopedyczne.
– Spotkania kierujemy do dzieci w wieku 6- 8 lat – zachęca Katarzyna Masiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej – atrakcyjne ćwiczenia w formie zabaw poprowadzą profesjonaliści z Olsztyńskiego Teatru Lalek – Agnieszka Roszko oraz Adam Hajduczenia.
Program zajęć:
- 19.08. (środa), godz. 11.00 – Oddychamy i buzią ruszamy czyli jak mówić głośno i wyraźnie: zabawy oddechowe i “łamańce językowe”;
- 20.08. (czwartek), godz. 11.00 – Rysujemy, czytamy i wyobraźnię uruchamiamy: praca z tekstem, ilustrowanie ulubionych bajek;
- 21.08. (piątek), godz. 11.00 – Pięknie mówimy i pamiątki warsztatowe robimy: podsumowanie.
Warsztaty odbędą się w atrium Galerii Sztuki BWA (al. Piłsudskiego 38). Obowiązują zapisy: promocja@mbp.olsztyn.pl lub tel. 89 535 30 80 wew. 17.
Więcej na temat prowadzących warsztaty:
Agnieszka Roszko – aktorka.
Od ponad 25 lat na zawodowej scenie OTL w Olsztynie. W 1993r. ukończyła PWST w Warszawie, wydział lalkarski w Białymstoku. Ponadto zajmująca się edukacją teatralną dzieci i młodzieży, juror w konkursach recytatorskich i dziecięcych przeglądach form teatralnych. W Olsztyńskim Teatrze Lalek prowadziła
zajęcia z emisji głosu z elementami poprawności oddechowej z grupą “Teatroholików”.
Adam Hajduczenia – aktor, lektor, logopeda.
aktor – 30 lat na zawodowej scenie w OTL w Olsztynie, wcześniej w ruchu amatorskim w Białymstoku (teatr poezji Pro, szkolny teatr poezji, teatr przy domu kultury w Białymstoku) i epizod w teatrze dramatycznym im. A. Węgierki również w Białymstoku.Ukończona w roku 1991 PWST w Warszawie wydział sztuki lalkarskiej w Białymstoku.Wielokrotny uczestnik jury konkursów recytatorskich i różnych form teatralnych. Od wielu lat zajmujący się szeroko rozumianą edukacją teatralną dla dzieci, młodzieży i dorosłych w OTL w Olsztynie.
lektor – od czasu studiów współpracownik Polskiego Radia, najpierw rozgłośni białostockiej, potem olsztyńskiej, lektor radiowy i telewizyjny współpracujący chyba ze wszystkimi stacjami radiowymi w kraju, autor i “głos” w wielu tekstach reklamowych.
logopeda – podyplomowe studia logopedyczne ukończone w roku 2000, studia kwalifikacyjne (uzupełniające) ukończone w roku 2009, w latach 2000-2005 jako logopeda prowadzący logopedyczny punkt konsultacyjny dla dzieci przy Olsztyńskim Teatrze Lalek. W latach 2000-2004 r. logopeda w przedszkolu wojskowym. Prowadzący liczne szkolenia nt. emisji głosu i poprawnej artykulacji dla rad pedagogicznych w Olsztynie i województwie warmińsko-mazurskim.