Bardzo ważne zwycięstwo Startu w Koszalinie

W sobotni wieczór szczypiornistki elbląskiego Startu zmierzyły się w Koszalinie z miejscowymi Młynami Stoisław. Spotkanie to było bardzo ważne dla obu drużyn które walczą o top 6 PGNiG Superligi. Przed tym spotkaniem wyżej były elblążanki ale miały zaledwie jeden punkt więcej niż gospodynie sobotniego spotkania i ewentualna porażka mocno zmniejszyłaby szansę na awans do najlepszej szóstki.

Elblążanki podeszły do tego spotkania z dużą wiarą w zwycięstwo i po wyrównanym i nerwowym początku wyszły na kilkubramkowe prowadzenie które sukcesywnie powiększały by ostatecznie po pierwszej połowie prowadzić 15:8. W drugiej połowie gospodynie próbowały odrobić straty ale elblążanki kontrolowały to spotkanie i jedyne na co było stać szczypiornistki z Koszalina to zmniejszenie straty do 3 bramek. Mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 25:28. Elblążanki po tym spotkaniu wciąż zajmują 7 miejsce w tabeli ale tracą już zaledwie 1 punkt do szóstego Eurobudu JKS Jarosław i trzy punkty do piątej Galiczanki Lwów, która ma jednak jedno spotkanie rozegrane więcej. Szczypiornistki Startu szansę na poprawę pozycji będą miały już w najbliższą środę, kiedy zagrają na wyjeździe z Galiczanką Lwów.

Młyny Stoisław Koszalin – EKS Start Elbląg 25:28 (8:15)