Pierwszego lipca w Ratuszu Staromiejskim odbyła się konferencja prasowa, podczas której podpisano dwie ważne umowy, które mogą wpłynąć na przyszłość elbląskiego sportu. Pierwsze z nich dotyczyło współpracy dotyczącej szkolenia i gry elbląskich szczypiornistek oraz szczypiornistów. Drugie dotyczyło dotacji z miasta dla Elbląskiej Olimpii.
Piłka ręczna
Porozumienie dotyczące upowszechniania, popularyzacji oraz szkolenia w dyscyplinie piłka ręczna zostało zawarte między Sportową Szkołą Podstawową nr 3 im. Polskich Olimpijczyków w Elblągu, EKS Start Elbląg, MKS Truso Elbląg i KPR Elbląg. Dotyczy ono szeroko pojętej współpracy, która docelowo ma wzmóc rozwój i popularyzację szczypiorniaka w Elblągu. Szkolenie na wszystkich szczeblach ma opierać się na współpracy, wymianie doświadczeń, odpowiednim szkoleniu kadr trenerskich oraz co ważne, płynnym przechodzeniu zawodników pomiędzy poszczególnymi etapami aż do przechodzenia zawodników i zawodniczek z MKS Truso do występujących w PGNiG Superlidze szczypiornistek elbląskiego Startu oraz pierwszoligowej drużyny KPR Elbląg. Kluby zostały tutaj zobowiązane do zagwarantowania co najmniej 4 miejsc w klubach dla wychowanków elbląskich klubów. Biorące udział w porozumieniu kluby mają również okazać wsparcie w prowadzeniu naborów do klas sportowych, umożliwienia udziału nauczycieli i trenerów w treningach pierwszych zespołów oraz umożliwienia wyróżniającym się zawodnikom starszych rocznikom w treningach seniorów.
Piłka nożna
Podczas konferencji prasowej prezydent Witold Wróblewski oraz prezes Olimpii Elbląg Paweł Guminiak podpisali umową o dofinansowaniu klub z Agrykola kwotą 200 tyś złotych. Kwota ta została przyznana w ramach konkursu na wsparcie szkolenia sportowego w piłce nożnej seniorów w drugim półroczu 2021 roku. W konkursie tym poza Olimpią brała udział również Concordia, ale komisja jednogłośnie zaopiniowała Prezydentowi ofertę złożoną przez ZKS Olimpia.
Argumentami za takim wyborem były między innymi występowanie zespołu Olimpii w wyższej klasie rozgrywek (Olimpia – II i IV liga, Concordia – IV liga) , większą liczbę zawodników (Olimpia – około 50 zawodników, Concordia – około 25 zawodników), pośredni odbiorcy (Olimpia 45 tyś osób, Concordia – 3400 osób).
Dofinansowanie tylko jednego klubu (informacja o tym, że dofinansowanie otrzyma tylko jeden klub było zamieszczone w treści konkursu) budzi niepewność, jeśli chodzi o przyszłość Concordii. Jeszce 2 marca wydawało się, że oba kluby się połączą jeśli chodzi o piłkę seniorską jednak kluby mimo wcześniejszego porozumienia kluby nie doszły do porozumienia. Z komentarza dotyczącego tej sytuacji, brak porozumienia nie wynikał z aspektów prawnych oraz organizacyjnych ale chęci Concordii, by nowy klub miał inną nazwę niż Olimpia oraz nowe barwy klubowe, na co Olimpia nie mogła się zgodzić. Niepewność do do przyszłości „seniorskiej” Concordii budzi również sytuacja, w której niepewna jest również gra pomarańczowo-czarnych na boisku przy Krakusa.