Tego klubu nie trzeba przedstawiać. Klub Krypta, Klub Środowisk Twórczych jest jednym z najbardziej znanych miejsc w naszym mieście, który w tym roku obchodzi swoje 24 urodziny. Jest to również najstarszy klub jazzu tradycyjnego w Polsce! Teraz w czasie zamknięcia spowodowanego epidemią koronawirusa klub nie funkcjonuje co wiąże się z coraz większymi problemami finansowymi, których konsekwencją może być nawet zamknięcie tego miejsca.
Organizatorzy zbiórki całe pieniądze rozdysponują nie tylko na bieżące potrzeby, jak wynagrodzenie współpracowników, czyli dla znanego Wam barmana, dla nieznanego Wam informatyka i dla kontrahenta z którym 1 marca podpisaliśmy umowę zlecenie. Opłaty za media, koncesje, czynsze, abonamenty i wszystkie inne, których nie udało się zredukować.
Przekażą je również na opłacenie jazzowych jam session. Tylu na ile uda się zebrać funduszy. Jak zaznaczają organizatorzy „Skoro my nie pracujemy, to Artyści też nie mają gdzie pracować i tym samym zostają bez dochodu. Wspólnie będziemy mogli Im teraz pomóc, by Oni potem dla nas mogli zagrać„
Tym, którzy zdecydują się wesprzeć klub, organizatorzy będą chcieli wynagrodzić to w lepszych czasach. Każdej Osobie Wspierającej przekazane zostanie wyjątkowa, imienna Karta Honorowego Członka Klubu Krypta, która upoważni m.in. do udziału w okolicznościowej imprezie koncertowej, jakiej jeszcze świat nie widział.
Historia Klubu
Historia tego miejsca, która zaczęła się w 1962 roku, czyli 58 lat temu. W Centrum Sztuki Galeria EL, w średniowiecznej piwnicy zawiązał się pierwszy w Polsce EL Klub Jazzu Tradycyjnego. Było już parę klubów jazzowych w Polsce, ale ten był pierwszy o takim profilu. Klub nosił wtedy nazwę „Piwnica pod Nietoperzem”. Ówczesny klub był prężny na tyle, że zawiązał współpracę z samym Nowym Orleanem, bywały tu zespoły jazzowe z Wielkiej Brytanii i bywali Ci Wielcy, bo: zespoły Krzysztofa Komedy, Zbigniewa Namysłowskiego, Andrzeja Trzaskowskiego, Roman Waschko, Jan Ptaszyn Wróblewski, Andrzej Kurylewicz i wielu innych. Pierwszym prezesem klubu był sam Stanisław Cejrowski.
Zbiórka odbywa się za pośrednictwem portalu zrzutka.pl. Link Poniżej
Warto śledzić również profil klubu, gdzie można znaleźć np. wsparcie od Jarek Polanski Stamp Art w formie reprodukcji jego prac z ostatniej wystawy w Galerii El, które trafią w ręce pierwszych 10 osób, które wpłacą 300 złotych lub więcej.