Pierwsza przegrana w tym sezonie Olimpii

W sobotę Olimpia Elbląg po raz pierwszy w historii zmierzyła się ze Świtem Szczecin. Niestety olimpijczycy nie będą dobrze wspominać tego spotkania. Już przed tym spotkaniem było wiadomo, że rywale z pewnością łatwo nie oddadzą punktów na swoim terenie. Beniaminek II ligi w pierwszych dwóch spotkania zdobył 4 punkty wygrywając w Krakowie z miejscowym hutnikiem oraz remisując na własnym boisku z KKS-em Kalisz.

Spotkanie z Olimpią rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy, którzy lepiej weszli w mecz. W 23 minucie bramkę na 1:0 zdobył Szymon Kapelusz. W kolejnych minutach żadna z drużyn nie potrafiła pokonać bramkarza rywali. Niestety w drugiej połowie znów do bramki żółto-biało-niebieskich. W 81 trafienie na 2:0 zdobył Szymon Nowicki. Wynik spotkanie na 3:0 ustalił samobójczym trafieniem w doliczonym czasie gry Dawid Wierzba. Po tym spotkaniu Olimpia zajmuje 13 miejsce w tabeli Betclic II Ligi z 2 punktami. Szansę na pierwsze punkty elblążanie będą mieli 10 sierpnia, kiedy podejmą na własnym boisku Skrę Częstochowa.

Świt Szczecin – Olimpia Elbląg 3:0 (1:0)
Szymon Kapelusz 23, Szymon Nowicki 81, Dawid Wierzba 90 (s)

Poprzedni artykułNiesamowity powrót Stomilu? Duma Warmii pokonała Unię Skierniewice