„Czyńmy pokój”

Do naszego miasta dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Tradycyjnie już elbląscy harcerze przekazali na ręce Prezydenta Witolda Wróblewskiego oraz Wiceprezydentów Janusza Nowaka i Michała Missana ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem. To symbol miłości, zrozumienia ludzi i narodów.

– Bardzo serdecznie dziękuję naszym harcerzom za podtrzymanie tej pięknej tradycji przekazania Betlejemskiego Światła mieszkańcom naszego miasta – mówił Prezydent podczas przekazania światła, które odbyło się w Kamieniczkach Elbląskich.

W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest pod hasłem „Czyńmy pokój”. To piękne przesłanie w dobie licznych konfliktów międzynarodowych ma szczególne znaczenie – choć nie jedyne. Inicjatorzy akcji nawołują, aby „Czynić pokój” również w Ojczyźnie i w naszych rodzinach.

Elblążanie, którzy chcieliby mieć Betlejemskie Światło Pokoju w swoich domach podczas Świąt mogą po nie przychodzić z własnym lampionem do Ratusza Staromiejskiego, ul. Stary Rynek 25 –  w piątek i w sobotę do godz. 18.00 oraz w Wigilię do godz. 13.00.

Joanna Urbaniak
Biuro Prezydenta Miasta
Rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga


Poprzedni artykułObiekty MOSiR w przerwie świąteczno-noworocznej
Następny artykułOstatnie miejsca dla wolontariuszy WOŚP
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze