Elbląskie Zielone Pytanie – IV kwartał

Zachęcamy do udziału w Elbląskim Zielonym Pytaniu w czwartym kwartale. Poniżej zielone zadania dla juniorów i starszych oraz prezentacja laureatów z poprzedniego konkursu.

Serdecznie zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie Elbląskie Zielone Pytanie Junior w IV kwartale 2022.

Ekologia odgrywa coraz większą rolę w wyznaczaniu trendów i rozwoju motoryzacji.

Elektromobilność jest niezbędnym elementem w zrównoważonym rozwoju. Co raz większą popularnością cieszą się pojazdy elektryczne inaczej pojazdy zeroemisyjne, czyli takie które nie wydzielają spalin szkodliwych dla środowiska. Jak wynika z danych Amerykańskiej Administracji Informacji Energetycznej pokonując 100 kilometrów samochodem spalinowym zużywamy tyle energii, że wystarczyłoby jej na pokonanie co najmniej 200 kilometrów samochodem elektrycznym.

Tematyka prac plastycznych Elbląskiego Zielonego Pytania Junior IV kwartał 2022 brzmi: „Mój pojazd zeroemisyjny w krajobrazie Elbląga”

Praca polega na stworzeniu, dowolną techniką, pracy przedstawiającej pojazd zeroemisyjny na tle krajobrazu Elbląga.

Prosimy o nadsyłanie prac plastycznych (dzieci w wieku do 12 lat) wykonanych dowolną techniką, wraz z wykazem imion i nazwisk autorów i opiekuna, nr klasy, adresem szkoły i nr telefonu kontaktowego do 31 grudnia 2022 r. Osobiście poprzez złożenie zabezpieczonych prac w Departamencie Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego pok. 243 lub listownie na adres Departament Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg (z dopiskiem: Elbląskie Zielone Pytanie Junior – IV kwartał 2022r.)

Każda Placówka, biorąca udział w konkursie może przekazać do konkursu tylko 3 prace! Zwycięzców poznamy w styczniu 2023

  • Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców miasta do uczestnictwa w konkursie Elbląskie Zielone Pytanie w IV kwartale 2022 roku.

Zadawane pytania mają na celu edukowanie i inspirowanie mieszkańców naszego miasta do drobnych działań, zmiany nawyków na bardziej proekologiczne.

Hulajnogi elektryczne – ekologiczna mikromobilność.

Elektromobilność rozwija się w szybkim tempie i jest odpowiedzią na globalne trendy proekologiczne. W pełni wpisują się w to również hulajnogi elektryczne, które dodatkowo zmieniają oblicze przemieszczania się po coraz bardziej zakorkowanych miastach. Pojazdy elektryczne mają zbawienny wpływ na jakość powietrza w miastach.

Pytanie na IV kwartał brzmi: Z jaką maksymalną prędkością, według przepisów, można000000000 poruszać się na hulajnodze elektrycznej?

Prosimy o nadsyłanie odpowiedzi wraz z imieniem, nazwiskiem, adresem i nr telefonu kontaktowego do 31 grudnia 2022 r. do godz. 23:59 adres e-mail: zielone.pytanie@umelblag.pl (w tytule e-maila: Elbląskie Zielone Pytanie – IV kwartał 2022 – imię i nazwisko) Wygrywa najszybsza poprawa odpowiedź!

Zwycięzcę i prawidłową odpowiedź poznamy w styczniu 2023 r.

  • Kolejny raz zachęcamy wszystkich młodych mieszkańców miasta do uczestnictwa w nowym konkursie Elbląskie Zielone Zadanie – w IV kwartale 2022.

Nasze zadania w dobie pandemii mają na celu przede wszystkim edukować. Oczami młodych fotografów poznajmy nasze miasto. Jednak, żeby nie było za prosto fotografii musi towarzyszyć historia.

Motoryzacja i ekologia nie muszą być ze sobą sprzeczne. Pierwsze auto elektryczne powstało w połowie XIX wieku, prawdopodobnie w latach 1832-1839, jednak daleko było mu do doskonałości. Odpowiadał za nie szkocki wynalazca Robert Anderson. W 1900 aż 38 % samochodów było napędzane prądem, a tylko 22 % paliwem. Obecnie udział samochodów elektrycznych w rynku europejskim to około 17%.

Zadanie: Nagraj krótki filmik lub zrób zdjęcie jak poruszasz się pojazdem zeroemisyjnym na terenie Elbląga.

Prosimy młodzież (powyżej 13 r. ż.) o nadsyłanie projektu filmiku lub zdjęcia wraz z jego historią oraz: imieniem i nazwiskiem autora, nr klasy, adresem szkoły i nr telefonu kontaktowego do 31 grudnia 2022 r. na adres e-mail: zielone.pytanie@umelblag.pl (w tytule e-maila: Elbląskie Zielone Zadanie – IV kwartał 2022 – imię i nazwisko) lub listownie na adres Departament Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg (z dopiskiem: Elbląskie Zielone Zadanie – IV kwartał 2022).

Każda osoba, biorąca udział w konkursie może przekazać do konkursu tylko 1 zdjęcie, Zwycięzcę poznamy w styczniu 2023 r.

Uprzejmie informujemy, że wszystkie aktualne konkursy znajdują się na stronie http://gok.elblag.eu/ w zakładce Ochrona Środowiska.

Poniżej przestawiamy nagrodzonych w III kwartale 2022:

Elbląskie Zielone Pytanie Junior:

Kategoria I
Laureat: Oliwia Cherkowska Przedszkole nr 33  
Wyróżnienie: Natalia Gregorczyk Przedszkole nr 33
Wyróżnienie: Amelia Świst Przedszkole nr 33

Kategoria II
Laureat: Kaja Kancelarczyk Szkoła Podstawowa nr 25
Wyróżnienie: Wojciech Jabłonka Szkoła Podstawowa nr 19
Wyróżnienie:  Zuzanna Chmielewska Szkoła Podstawowa nr 15
Wyróżnienie: Franciszek Talewicz  Szkoła Podstawowa nr 15
Wyróżnienie: Wojciech Szilling Szkoła Podstawowa nr 9
Wyróżnienie: Wiktoria Węsiora Szkoła Podstawowa nr 25

Kategoria III
Laureat: Julia Hoebell Szkoła Podstawowa nr 25  
Wyróżnienie: Hanna Szilling Szkoła Podstawowa nr 9

Elbląskie Zielone Pytanie:

Laureat: Magdalena Jóźwiak

PRACE LAUREATÓW I WYRÓŻNIONYCH, W PONIŻSZYM LINKU: http://gok.elblag.eu/s/65/elblaskie-zielone-pytanie-junior 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym. Po odbiór nagród zapraszamy do Departamentu Ochrony Środowiska po wcześniejszym kontakcie telefonicznym pod numerem (55) 239-31-50.


Poprzedni artykułWybitny działacz ruchu polskiego będzie uhonorowany
Następny artykułBądź odważny i wygraj z rakiem
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze