Co robią młodzi elblążanie? Dlaczego tak rzadko angażują się w życie społeczne? Może powodem jest przeładowany program nauczania? A może przyczyny tkwią gdzie indziej? Zapraszamy do udziału w dyskusji panelowej na ten temat wszystkie osoby zainteresowane aktywnością młodych. Dyskusja odbędzie się w poniedziałek (5 października) o godz. 17:00 w Bibliotece Elbląskiej (sala „U św. Ducha”).
Młodych w przestrzeni publicznej nie widać. Można odnieść wrażenie, że niechętnie – poza wyjątkami – angażują się w poza edukacyjną działalność. Warto zastanowić się, jakie są tego przyczyny. Stąd pomysł na dyskusję panelową.
– Po raz pierwszy od XVIII wieku doczekaliśmy się w Polsce pokolenia, które urodziło się i dorosło w wolnym kraju – zauważa senator Jerzy Wcisła. – To powoduje, że różnica między pokoleniem urodzonymi po 1989 roku, a wcześniejszymi jest czymś więcej niż tylko odwiecznym konfliktem międzypokoleniowym.
Tak jak podkreśla senator Wcisła, nie dość, że międzypokoleniowio mamy zupełnie różne doświadczenia, to jeszcze rzeczywistość obecnie zmienia się w takim tempie, że to młodzi, a nie starsi mają większą szansę ją zrozumieć i trafnie na nią reagować.
– Mam nadzieję, że po dyskusji wyjdziemy
z wnioskami, które pozwolą nam w codziennej działalności wpływać na aktywność młodych – mówi Wcisła.
W roli panelistów wystąpią przedstawiciele Młodzieżowej Rady Miasta Elbląga, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej oraz nieformalnej grupy z Trójmiasta „Młoda Zaraza”. Zależy nam również na czynnym uczestnictwie widowni, dlatego do udziału w tej rozmowie zapraszamy zarówno młodzież, jak i osoby pracujące na rzecz młodzieży: nauczycieli, psychologów, psychiatrów, przedstawicieli elbląskich instytucji, a także osoby aktywne społecznie.
Ze względu na sytuację pandemiczną ilość miejsc na sali jest ograniczona. Pierwszeństwo uczestnictwa w panelu dyskusyjnym będą miały osoby, które swój udział zgłoszą pod numerem telefonu 603-366-761 lub pisząc e-maila na adres biuro@wcisla.senat.pl.
Link do wydarzenia na Facebooku: