Do tanga trzeba dwojga…, a dokładniej Artura Gadowskiego i Hadriana Tabęckiego. Wokalista zespołu IRA na co dzień żyje światem rocka, Hadrian dzieli czas między komponowanie, aranżowanie i koncertowanie. Połączyli jednak siły, aby nawiązać do złotej ery polskiego tanga – dwudziestolecia międzywojennego. Efektem płyta „TanGado” z takimi utworami, jak „Ta ostatnia niedziela” czy „Chryzantemy złociste”, których wysłuchamy już 25 października w szkole muzycznej. Do tego współczesne tanga polskich twórców i towarzysząca artystom Elbląska Orkiestra Kameralna – będzie się działo!
Z jednej strony, artyści odwołają się do tradycji – salę koncertową wypełnią tangowe szlagiery sprzed stu lat. Wówczas polskie tango przeżywało nie tyle rozkwit, co eksplozję arcydzieł, a w całym okresie międzywojennym nad Wisłą powstało ponad 2000 utworów reprezentujących ten gatunek. W związku z tym, w październikowy wieczór wysłuchamy kompozycji spod pióra Jerzego Petersburskiego czy Zbigniewa Maciejowskiego. Z drugiej, poznamy oblicze współczesnego polskiego tanga – spod smyczków popłyną utwory przygotowane m.in. przez Pawła Kukiza, Romana Kołakowskiego i Witolda Cisło.
Koncert odbędzie się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
25.10.2020, niedziela, 18:00
Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu
Wykonawcy:
Artur Gadowski – wokalista
Tango Attack
Elbląska Orkiestra Kameralna
W programie m.in.
Utwory z płyty „TanGado”, m.in. „Chryzantemy złociste”, „Ta ostatnia niedziela”, „Tango notturno”.
Rezerwacje:
Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu
Bilety: 60zł (normalny), 50 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert