Za nami kolejny sportowy weekend. Porażka i wygrana zespołów z Agrykola. Przełamanie Concordii.

Podczas ostatniego weekendu na boiska wybiegli piłkarze oby Olimpii oraz zawodnicy Concordii. W kiepskich nastrojach są piłkarze II ligowej Olimpii, którzy ulegli w sobotę Motorowi Lublin. Na pocieszenie kibicom zespołów z Agrykoli w niedzielę swoje spotkanie wygrał drugi zespół żółto-biało-niebieskich. Z ulgą odetchnęli przy Krakusa, gdzie Concordią w końcu przełamała złą passę i zdobyła pierwsze 3 punkty w tym sezonie.

Olimpia prowadziła przegrała

Przed sobotnim spotkaniem ciężko było wskazać faworyta. Spotkanie lepiej zaczęła Olimpia, która była drużyną lepszą w pierwszej połowie. Udokumentowała to już w 11 minucie, kiedy to nasz zespół wyszedł na prowadzenie po strzale Oresta Tkaczuka. Humorów nie popsuł nawet karny podyktowany dla gości w 36 minucie, który wybronił Paweł Rutkowski. Druga połowa okazała się przeciwieństwem pierwszej. Rywale w 48 minucie doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia Wójcika. Rywale na tym poprzestali i pokonali bramkarza żółto-biało-niebieskich jeszcze dwukrotnie. W 59 minucie bramkę na 2:1 zdobył Świderski a 3 minuty później do bramki strzeżonej przez Rutkowskiego trafił Wójcik. Na domiar złego od 73 minuty Olimpia grała w 10 po drugiej żółtej a w konsekwencji czerwoną kartkę dostał Sedlewski. Wynik już nie uległ zmianie i t rywale cieszyli się z pierwszych punktów w tym sezonie. Naszemu zespołowi na pierwsze punkty przyjdzie poczekać co najmniej do soboty, kiedy to w Bytowie zmierzy się z miejscową Bytovią

Olimpia Elbląg – Motor Lublin 1:3 (1:0)

1:0 – Tkachuk (11′), 1:1 – Wójcik (48′), 2:1 – Świderski (59′), 3:1 – Wójcik (62′)

Pierwsze punkty Concordii

Również w sobotę swoje spotkanie rozegrali zawodnicy pomarańczowo-czarnych, którzy podejmowali Broń Radom. Nasz zespół w tym spotkaniu zaprezentował się z dobrej strony. Pierwsza bramkę w tym spotkaniu zdobył tuż przed przerwą Łukasz Kopka wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Drugie trafienie padło w 57 minucie, kiedy to Rafał Maciążek zamienił jedenastkę na bramkę. Jak się okazało trafienie to ustaliło wynik spotkania i nasz zespół zdobył pierwsze w tym sezonie punkty. Teraz nasz zespół czeka przynajmniej teoretycznie dość łatwe zadanie. Rywalem naszego zespołu będzie ostatni zespół tabeli KS Wasilków. Z drugiej strony rywale na pewno będą chcieli przełamać passę 5 porażek w tym sezonie.

Concordia Elblag – Broń Radom 2:0 (1:0)

1:0 – Kopka (45′), 2:0 – Maciążek (56′, k)

Zwycięstwo Olimpii II Elbląg

Z dobrej strony w niedzielę zaprezentowali się piłkarze występującego w IV lidze drugiego zespołu Olimpii. Do Elbląga przyjechał zespół Mazura Ełk. Lekkim faworytem przed tym spotkaniem wydawał się nasz zespół, który zajmował wyższe miejsce w tabeli oraz był gospodarzem tego spotkania. Wiadomo było jednak, że nie będzie to łatwe spotkanie. Na bramki w tym meczu musieliśmy czekać do drugiej połowy. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Oskar Kordykiewicz, który w 48 minucie pokonał bramkarza gości i wyprowadził żółto-biało-niebieskich na prowadzenie. Drugie trafienie padło w 58 minucie, kiedy to do bramki rywali trafił Oskar Bohm jak się okazało ustalając tym samym wynik spotkania na 2:0 dla naszego zespołu. Nasz zespół po tym spotkaniu z 14 punktami awansował na 4 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty Olimpia II Elbląg będzie miała w sobotę, kiedy w Iławie zmierzy się z miejscowym Jeziorakiem

Olimpia II Elbląg – Mazur Ełk 2:0 (0:0)

1:0 – Kordykiewicz (48′), 2:0 – Bohm (58′)

Poprzedni artykułPolicyjne zagadki rozstrzygnięte !