Braniewo dominuje w regionie Zalewu. Pewna wygrana z Barkasem Tolkmicko

Smoki w ostatni weekend podejmowały w Fromborku Barkasa Tolkmicko. Choć to braniewianie byli gospodarzem tego spotkania, to goście nie mieli dużo dalej na to spotkanie.

Faworytem tego spotkania wydawała się Zatoka, która w 10 spotkaniach uzbierała 20 punktów i zajmowała 3 miejsce w tabeli. Barkas miał 6 punktów mniej, które dawały mu 9 lokatę. Gospodarze szybko wyszli na prowadzenie. Już w 5 minucie Jakub Szpakowski wyprowadził Smoki na prowadzenie wykorzystując „11”. Jak się później okazało było to jedyne trafienie w pierwszej połowie. Na kolejne bramki trzeba było czekać do 53 minuty, kiedy to strzelec pierwszej bramki podwyższył na 2:0 ponownie wykorzystując rzut karny. Również 3 bramka padła z 11 metra. W 57 minucie gola na 3:0 zdobył Marcin Śniegocki. Wynik spotkania ustalił w 73 minucie Wojtkiewicz i Zatoka po pewnym zwycięstwie mogła cieszyć się z 3 punktów.

Po tym spotkaniu smoki wciąż zajmują 3 miejsce tracąc do lidera 6 punktów. Szansę na kolejne punkty Zatoka będzie miała 22 października, kiedy na wyjeździe zagra z Ossą Biskupiec.

Zatoka Braniewo – Barkas Tolkmicko 4:0 (1:0)