Smoki rozpoczęły sezon od zwycięstwa

Za nami pierwsze spotkanie w tym sezonie okręgówki. Piłkarze braniewskiej Zatoki w sobotę udali się do Lidzbarka na spotkanie z beniaminkiem, miejscowym Welem. Biorąc pod uwagę, że to pierwsze spotkanie w sezonie a do tego mecz wyjazdowy ciężko było ocenić dyspozycję obu drużyn w meczu o punkty, ale wydawało się, że to Smoki są faworytem.

Spotkanie rozpoczęło się dobrze dla Smoków, które wyszły na prowadzenie już w 14 minucie. Bramkę na 1:0 zdobył z 11-stki Wojtek Kimso. Niespełna kwadrans później było już 2:0, a prowadzenie dla Zatoki podwyższył Łukasz Wolak. Na kolejne trafienia trzeba było czekać do 72 minuty. Bramkę na 3:0 dla Smoków zdobył wtedy Bogdan Wieliczko. Więcej bramek w tym spotkaniu nie padło i Zatoka wróciła z Lidzbarka z pewnie wywalczonym kompletem punktów. Smoki z kolejnym rywalem zmierzą się ze spadkowiczem z IV ligi, Constractem Lubawa.

Wel Lidzbark – Zatoka Braniewo 0:3 (0:2)