Zatoka rozpoczęła sezon na szóstkę. Pewna wygrana smoków z Delfinem Rybno

W sobotę w Braniewie stało się to, na co czekali wszyscy kibice w mieście. Smoki na nowym stadionie rozpoczęły kolejny sezon i co ważniejsze walkę o IV ligę rozpoczęły na „szóstkę”.

W starciu z Delfinem Rybno Zatoka od początku uchodziła za rywala. W zeszłym sezonie Smoki wygrały i siebie 5:0 i również tym razem liczono na okazałe zwycięstwo. Na bramki jednak trzeba było trochę poczekać. Pierwsza bramka w tym spotkaniu padła dopiero w 44 minucie. Bramkę „do szatni” gościom strzelił Jakub Szpakowski. Jak się później okazało trafienie to rozdarło worek z bramkami w wykonaniu gospodarzy. Już w 49 minucie było 2:0 a bramkarza rywali ponownie pokonał Szpakowski. Kolejne trafienie padło w 55 minucie. Tym razem bramkarza rywali pokonał Bartłomiej Koczara. Już minutę później było 4:0 a hat tricka skompletował tym samym Jakub Szpakowski. Kolejne trafienia padły w 65 minucie (Radosław Grzyb) oraz 68 min (Rafał Jakimczuk). Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 6:0 dla Zatoki, która dzięki temu została liderem II grupy warmińsko-mazurskiej okręgówki. Szansę na kolejne punkty Smoki będą miały 12 sierpnia, kiedy zmierzą się na wyjeździe z Płomieniem Turznica.