Zapraszamy serdecznie na koncert online 7 marca 2021r. o godz. 17:00. Wystąpi dla Państwa (w szczególności dla Pań) Krzysztof Antkowiak z kameralnym koncertem przy fortepianie. Transmisję będzie można zobaczyć w TVK BartSat oraz na fanpage Bartoszyckiego Domu Kultury oraz TVK BartSat
Krzysztof Antkowiak urodził się 23 stycznia 1973 roku w Poznaniu jako syn Witolda Antkowiaka. Krzysztof Antkowiak ukończył Liceum Muzyczne w Poznaniu, a potem klasę fortepianu na Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Krzysztof Antkowiak zadebiutował w branży muzycznej jako pięcioletnie dziecko. W 1986 roku wziął udział w Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Koninie. Otrzymał tam nagrodę jury.
W połowie lat 80. XX w. Krzysztof Antkowiak występował w programie telewizyjnym Jacka Cygana pt. Dyskoteka pana Jacka, zdobywając popularność dzięki przebojowi „Zakazany owoc” (z tekstem Jacka Cygana i muzyką Krzesimira Dębskiego). W 1988 roku z tą piosenką wystąpił na 25. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobył wyróżnienie oraz nagrodę publiczności.
Przez kilka lat grał koncerty w kraju i za granicą (USA, Kanada), a płyta zatytułowana Zakazany owoc otrzymała certyfikat złotej płyty, a następnie złotej kasety. W 1990 roku Krzysztof Antkowiak zdobył I Nagrodę na Festiwalu Piosenki Włoskiej w Zamościu. Został też laureatem plebiscytu słuchaczy audycji Lato z Radiem, a piosenki w jego wykonaniu szybko zajmowały najwyższe miejsca na listach przebojów. W połowie lat 90. XX w. powrócił na rynek muzyczny, występując między innymi z Edytą Górniak, z którą krótko stanowił parę także w życiu prywatnym. Nawiązał współpracę z Grzegorzem Ciechowskim, co zaowocowało wydaniem albumu zatytułowanego Delfin.
W 2003 u boku Olissy Rae wziął udział w Krajowych Eliminacjach do 48. Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem „Time”. Przez pewien okres występował w formacji DrumMachina. Jest też autorem kilku piosenek Kai Paschalskiej i wystąpił jako gość specjalny w utworze „Dla Mamy” nagranym przez piosenkarkę. Od maja 2012 roku pracuje wraz z gitarzystą i kompozytorem Marcinem Domuratem nad projektem muzycznym o nazwie Simplefields. W połowie października ukazał się pierwszy utwór zespołu – „Tenderness”.
W 2015 ukazała się ich pierwsza wspólna płyta studyjna zatytułowana Dirt on TV.
W 2017, nakładem Wydawnictwa WAM, ukazała się książka Katarzyny Olubińskiej Bóg w wielkim mieście będąca zbiorem wywiadów, m.in. z Krzysztofem Antkowiakiem. Jesienią tego samego roku telewizja Polsat wyemitowała ósmą edycję programu Twoja twarz brzmi znajomo z udziałem Antkowiaka. Piosenkarz wygrał pierwszy i szósty odcinek programu, wcielając się w Steviego Wondera i Briana Johnsona, za co dwukrotnie otrzymał czek w wysokości 10 tys. złotych, które przekazał na rzecz Ewy Woźniak, podopiecznej Fundacji „Avalon”, oraz Kacpra z Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”. Po dziewięciu odcinkach dotarł do finału, w którym zajął ostatecznie drugie miejsce.
W grudniu 2017 wspólnie ze Stanisławą Celińską nagrał świąteczną piosenkę „Czas pojednań”.
W emitowanej przez stację TVP2 operze mydlanej Barwy szczęścia (2018) wcielił się w postać Piotra Wolana, bezdomnego narkomana, który zjawił się na osiedlu „Pod Sosnami”, próbując zdobyć jedzenie przy sklepiku prowadzonym przez Aldonę (w tej roli Elżbieta Romanowska).
BDK Bartoszyce