Olsztyn przed letnim sezonem

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje, tym samym czas letnich wyjazdów. Stolica Warmii i Mazur jest gotowa do przyjęcia jeszcze większej liczby turystów, niż w minionych latach.

Koncerty, festiwale, sportowe imprezy, aktywny wypoczynek lub plażowanie w niezwykłych okolicznościach przyrody – Olsztyn daje ogromną liczbę możliwości spędzania wolnego czasu. Sprawdzamy, jak w przededniu wakacji prezentuje się nasze miasto.

Łączna liczba zarejestrowanych miejsc noclegowych na terenie Olsztyna to 5078 oraz 130 miejsc campingowych. W mieście działają dwa hotele czterogwiazdkowe, sześć trzygwiazdkowych oraz pięć obiektów dwugwiazdkowych.

– Spodziewamy się nie mniejszej liczby turystów, niż w poprzednim sezonie – mówi dyrektor Biura Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Olsztyna, Krzysztof Otoliński. – Na podstawie danych od przewodników PTTK, instytucji kultury oraz GUS szacujemy, że w poprzednim roku nasze miasto odwiedziło 450-500 tys. osób.

W najbliższych miesiącach mieszkańcy oraz goście Olsztyna będą mogli wziąć udział w szeregu wydarzeń. To propozycje dla wielu pokoleń, z których będą mogli skorzystać zarówno najmłodsi, jak i najstarsi.

– Zachęcamy do zapoznania się z ofertą przygotowaną przez miejskie instytucje kultury – mówi dyrektor Wydziału Kultury i Ochrony Zabytków Urzędu Miasta Olsztyna, Gabriela Konarzewska. – Tradycyjnie już bardzo bogatą propozycję wypracował Miejski Ośrodek Kultury. Atrakcji nie zabraknie w BWA Galerii Sztuki, Miejskiej Bibliotece Publicznej, Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym.

Wśród największych wydarzeń, które się odbędą to m.in. Olsztyn Green Festiwal, Orlen Bech Tour w siatkówce plażowej, Ukiel Olsztyn Półmaraton czy też Cisowianka Mazovia MTB Marathon. Poza tym będzie można wziąć udział w koncertach grup Vader, Lady Pank, Marii Peszek, Letnim Uniwersytecie im. Ambrożego Kleksa, Międzynarodowych Dniach Folkloru Warmia, Olsztyńskim Festiwalu Teatrów Ulicznych.

Tradycyjnie jednym z chętniej odwiedzanych miejsc jest Centrum Rekreacyjno-Sportowe Ukiel. Rocznie z atrakcji wokół największego olsztyńskiego akwenu korzysta kilkaset tys. osób.

– Wraz z oficjalnym początkiem wakacji planujemy otwarcie kąpieliska nad jez. Skanda, dwóch kąpielisk oraz wodnego placu zabaw nad Ukielem, które będą funkcjonować do 3 września – informuje dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie, Jerzy Litwiński. –  W tegorocznym sezonie zabezpieczyliśmy także urządzenia do pływania dla osób niepełnosprawnych oraz przygotowaliśmy plażę premium wyposażoną w leżaki i parasole.

Odwiedzający CRS Ukiel w sezonie letnim 2023 roku będą mogły korzystać m.in. z rowerów turystycznych, nartorolek, łyżworolek, czy zestawów gier w badminton, boule, mini golfa, krykiet. Natomiast w wypożyczalni sprzętu pływającego dostępne są kajaki, rowery wodne, kanu, łodzie wiosłowe, deski z żaglem, deski sup, kitesurfing i łodzie żaglowe.

UM Olsztyn


Poprzedni artykułZabytkowe budynki z dotacjami na renowacje
Następny artykułPrzerwa serwisowa w CRW Dolinka
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze