Bez niespodzianki przy Agrykola. Wieczysta za mocna dla Olimpii

W sobotnie południe przy elbląska Olimpia po raz pierwszy w historii zmierzyła się z Wieczystą Kraków. Już przed spotkaniem było wiadomo, że nie będzie łatwo elblążanom o dobry wynik z piłkarzami z Krakowa. W składzie rywali nie brakuje znanych nazwisk jak choćby jeszcze nie dawno świadczący o sile reprezentacji Michał Pazdan czy Jacek Góralski a i pozycja w tabeli przed tym spotkaniem pokazywała dysproporcje pomiędzy tymi drużynami.

Mecz zaczął się zgodnie z przypuszczeniami i to goście lepiej radzili sobie na boisku, chociaż Olimpia miała swoje okazje. W 17 minucie bramkę zdobyli jednak goście. 5 minut później było już 2:0 za sprawą trafienia Chumy i już mało kto wierzył w pozytywny wynik tego spotkania. Na kolejne trafienie musieliśmy czekać do drugiej połowy. Niestety kolejną bramkę również zdobyli goście, tym razem na listę strzelców wpisał się Manuel Torres. W kolejnych minutach Olimpia próbowała zmniejszyć rozmiary porażki, ale wynik spotkania już się nie zmienił i to wieczysta wyjechała z Elbląga z kompletem punktów. Po 6 kolejkach Olimpia zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli z zaledwie dwoma punktami. Szanse na punkty i pierwsze zwycięstwo elblążanie będą mieli 1 września, kiedy zagrają na wyjeździe z Chojniczanka Chojnice.

Olimpia Elbląg – Wieczysta Kraków 0:3 (0:2)