Olimpia rewanżuje się za porażkę w pucharach i awansuje do czołówki II ligi

W środowy wieczór Olimpia Elbląg zmierzyła się w zaległym spotkaniu II ligi z Pogonią Siedlce. Przed tym spotkaniem oba zespoły z 13 punktami znajdowały się zaraz za czołową szóstką i ewentualne trzy punkty mogły dać poprawę tej pozycji.

Dodatkowego smaczku środowemu spotkaniu dodawał fakt, że zespoły zmierzyły się już w tym sezonie i goście u siebie po wygranej 2:1 wyeliminowali Olimpią z Pucharu Polski. Spotkanie od początku było dość intensywne i oba zespoły miały swoje sytuacje. Ku radości elblążan pierwsza trafiła Olimpia. W 36 w zamieszaniu w polu karnym najpierw obrońca gości wybił piłkę z linii bramkowej, piłka trafiła jednak do Dominika Kozery, który po strzale z przewrotki umieścił piłkę w siatce rywali. Więcej bramek w pierwszej połowie nie padło. W drugich 45 minutach goście bardzo chcieli odwrócić losy tego spotkania ale elblążanie umiejętnie rozbijali ataki rywali sami również kilkukrotnie powodując zagrożenie pod bramką rywali. Ostatecznie wynik spotkania nie uległ już zmianie i trzy punkty zostały przy Agrykola.

Po środowym zwycięstwie, które było trzecim z rzędu żółto-biało-niebieskich Olimpia awansowała na 5 miejsce w tabeli i traci już zaledwie jeden punkt do lidera. Szansę na poprawę tej sytuacji elblążanie będą mieli już w niedzielę, kiedy na wyjeździe zagrają z drugim zespołem ŁKS-u Łódź.

Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce 1:0 (0:0)
Dominik Kozera 36′

Poprzedni artykuł(…) Która więcej malin zbierze, tę za żonę pan wybierze… – Balladyna ponownie na deskach naszego Teatru!
Następny artykułStart pokazał się z dobrej strony w starciu z Mistrzyniami Polski