Biegacze opanowali Elbląg. Około 1300 osób pobiegło w XIII Biegu Piekarczyka

W niedzielę w Elblągu odbył się XIII Bieg Piekarczyka. Była to jedna z największych tego typu imprez w naszym regionie i z pewnością nie zawiodła ani kibiców ani biegaczy zarówno jeśli chodzi pogodę, poziom sportowy jak. Na uwagę zasługuje również zmieniona w stosunku do poprzednich edycji trasa.

W biegach na dystansach 10 i 5 km udział wzięło około 700 uczestników. Zanim jednak na trasę ruszyły główne biegi odbyły się zawody w ramach Mini Biegu Piekarczyka, w których w różnych kategoriach wzięło udział kilkaset dzieci.

W głównej koronnej kategorii 10 km najszybciej pobiegł Alex Sanko z czasem 31:30 m który wyprzedził na mecie pochodzącego z kenijskiego Machakos Boniface Wambua Nduva (31:43). Trzeci na mecie pojawił się Adrian Przybyła z Iławy (32.09 ). Najszybszym elblążaninem został Adam Serocki, który zajął 20 miejsce z czasem (37.03)

W kategorii kobiet na 10 km najlepsza była Sviatlana Sanko z Malborka (36:44), która wyprzedziła Emilię Mikszuta ze Straszyna (37:00) oraz Ewelinę Paprocka z Luzina (37:13). Najszybszą elblążanką została Paula Rogalska z czasem 44:28

Na dystansie 5 km najlepszy był Paweł Moskal z Kurzętnika (15:51), za którym linię mety minął Przemysław Flaga (16:25), a ostatnie miejsce na podium zajął Leon Gajdus ze Skórcza (17:19). Najlepszy z elblążan został Michał Trębacz, który zajął 9 miejsce z czasem 18:35. W kategorii kobiet dystan 5 km pierwsza pokonała Anna Koziarska (19:29) z Elbląga przed Natalią Ruchlewicz (19:40:31) ze Sztumu i Emilią Kuźmiak (19:40:54) . Najszybszą elblążanką została Magdalena Matulewicz, która zajęła 4 miejsce z czasem 21:30.