Najlepsi managerowie IT nagrodzeni

Sprawiają, że usługi cyfrowe są bardziej dostępne. Wprowadzają rozwiązania, które inspirują innych. Najlepsi managerowie i managerki branży IT w Polsce rywalizowali o tytuł IT Manager of Tomorrow. Gala konkursu odbyła się w czwartek, 9 czerwca w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront. Pierwsze miejsce zajęła Paulina Święcicka z firmy Roche. W gali wręczenia nagród wzięła udział wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.

W Gdyni trwa 7. edycja konferencji „IT Manager of Tomorrow”Liderzy branży IT dyskutują o nowych technologiach oraz rozwoju cyfrowym. Wydarzeniu towarzyszy konkurs. IT Manager of Tomorrow Awards to inicjatywa promująca najlepszych managerów branży IT w Polsce, którzy są odpowiedzialni za transformacje cyfrowe w swoich firmach. Konkurs jest skierowany do wszystkich osób zarządzających w organizacjach IT, bez względu na branżę.

Gala 5. edycji konkursu odbyła się w czwartek, 9 czerwca w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront. Wzięła w niej udział wiceprezydent Katarzyna Gruszecka-Spychała, która podkreśliła, jak ważne są tego typu przedsięwzięcia dla naszego miasta.

– Ta konferencja jest bardzo gdyńskim projektem. W Gdyni urosła. Na początku to było nieduże wydarzenia, a dzisiaj, jak można zobaczyć, jest bardzo tłoczno i goście z trudem mieszczą się w hotelu Marriott. Dla mnie jest to duży sukces. Branża IT należy do tych, które rozwijają się najdynamiczniej, przynoszą największe dochody, są najważniejsze dla rozwoju, dlatego bardzo się cieszę, że managerowie, którzy zarządzają w IT, spotykają się właśnie tutaj. Wymieniają doświadczenia, ale też nie wątpię, że zachwycają się Gdynią. Dbamy o to, by mieli pogram wydarzeń dodatkowych, który pozwala im poczuć ducha naszego miasta. Mam nadzieję, że z czasem zaowocuje to tym, że nie tylko będzie tu biło serce polskiego IT, ale także tym, że kolejne projekty i kolejne miejsca pracy będą lokowane w Gdyni – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

W tym roku o tytuł IT Manager of Tomorrow rywalizowało 10 osób: Radosław Lipiński –chapter office head, delivery excellence w firmie Roche, Agata Szczecińska – HR cloud platforms & demand director w Warner Bros Discovery, Przemysław Juszkiewicz – delivery executive manager w GFT, Łukasz Luzar – global IT manager for innovation acceleration w Hitachi Energy, Marcin Springer – IT service manager w Allegro, Paulina Święcicka – network head w firmie Roche, Sebastian Dydek – digital transformation leader w Lewiatanie, Marek Zieliński – engineering director w GSK, Jacek Fiszer – IT service manager w Allegro oraz Krzysztof Ras – VP engineering, managing director Poland w Bitpandzie.

– Konkurs jest skierowany do osób, które zarządzają technologią, ludźmi czy biznesem w organizacjach IT. Przyznajemy nagrody za projekty, transformacje, zmiany. Każdy z uczestników przedstawia projekt, który zrealizował w swojej organizacji. Jury go ocenia w kilku perspektywach. Pod uwagę jest brana innowacyjność w danej branży czy organizacji, a także to, co wniosła dana osoba do tej zmiany, czyli oceniamy managera IT. Bardzo ważnym elementem jest też wartość prezentacji, czyli w jaki sposób ktoś umie sprzedać to, co zrobił. Mamy jednego zwycięzcę i tu była burzliwa dyskusja pomiędzy jurorami. Jednak doszliśmy do konsensusu, jesteśmy zgodni, że odpowiednie osoby zostały odpowiednio nagrodzone – mówi Krzysztof Kozakiewicz, CEO w fundacji Let’s Manager IT, członek konkursowego jury.

Podczas gali IT Manager IT of Tomorrow Awards przyznano nagrodę główną, wyróżnienia dla liderów oraz nagrodę publiczności.

I miejsce w konkursie i tytuł IT Manager of Tomorrow otrzymała Paulina Święcicka z firmy Roche. Doceniono jej projekt wdrożenia kultury InnerSource’a w obszarze data.

– To bardzo ważne wyróżnienie. Bardzo się cieszę, bo to docenienie wielu osób z naszej organizacji. Jestem zaszczycona, że znalazłam się w gronie tak zdolnych, niesamowitych, inspirujących 10 liderów. Wyciągam bardzo wiele inspiracji i mam nadzieję, że utrzymamy ten network w naszej grupie – mówi Paulina Święcicka, network head w firmie Roche, laureatka konkursu.

Tytuł Rising Star powędrował do Sebastiana Dydka z Lewiatana. Tytuł People Leader przyznano Marcinowi Springerowi z Allegro. Tytuł Business Leader otrzymał Przemysław Juszkiewicz z GFT. Natomiast tytuł Technology Leader przyznano Jackowi Fiszerowi z Allegro. Nagroda publiczności trafiła do Marcina Springera z Allegro.

Zwycięzców wybrało jury złożone z ekspertów branży IT.

Magdalena Czernek
 fot. Michał Puszczewicz

Poprzedni artykułOgromne zainteresowanie dotacjami do rowerów elektrycznych
Następny artykułLato w Formie – pierwsza odsłona
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze