Gdańskie rodziny, małżeństwa oraz pary borykające się z problemem zachowań konfliktowych zapraszamy do skorzystania ze specjalistycznego, terapeutycznego wsparcia. Jest ono świadczone bezpłatnie.
Także w bieżącym roku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku realizuje projekt pt. „Poradnictwo kierowane do osób i rodzin w zakresie kontroli zachowań, czyli – im wcześniej tym lepiej IV”. Służy on przede wszystkim profilaktyce w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie. Do uczestnictwa w projekcie MOPR zachęca m.in. małżeństwa i pary, w których pojawiły się pierwsze niepokojące symptomy i niepożądane zachowania, a sytuacje konfliktowe się nasilają. Podczas sesji terapeutycznych potrzebujące osoby m.in. nauczą się kontroli swoich emocji, łagodzenia napięć i przede wszystkim konstruktywnego rozwiązywania problemów. Na podstawie diagnozy sytuacji rodzinnej terapeuta podpowie możliwe rozwiązania.
– Jeśli nie radzimy sobie z emocjami, coraz częściej pojawiają się sytuacje konfliktowe w rodzinie, ważne, by odpowiednio wcześnie sięgnąć po specjalistyczne wsparcie – mówi Małgorzata Niemkiewicz, dyrektorka gdańskiego MOPR. – Być może uda się dzięki temu naprawić niewłaściwą relację, a przede wszystkim uniknąć niepożądanych, agresywnych zachowań.
Terapia z zachowaniem bezpieczeństwa w epidemii
Gdańszczanki i gdańszczanie zainteresowani uzyskaniem pomocy prosimy o kontakt z terapeutą Mariuszem Wilkiem, tel. 606 180 707. Na zlecenie Ośrodka specjalista ten świadczy wsparcie w ramach projektu. Terminy sesji ustalane są indywidualnie z osobami zgłaszającymi się. Terapia odbywa się w gabinecie budynku „Zieleniaka” przy ul. Wały Piastowskie 1 w Gdańsku, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz sanitarnych obowiązujących w epidemii (dot. założenia ochronnej maseczki, zdezynfekowania rąk). W razie potrzeby sesja może przebiegać w formie zdalnej. Projekt pomocowy gdańskiego MOPR będzie realizowany do grudnia bieżącego roku.
Sylwia Ressel
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku