Kociewskie Diabły wciąż najlepsze na Kociewiu. Zwycięstwo nad Decką Pelplin

W środowy wieczór o godzinie 19 w Hali Miejskiej im. Andrzeja Grubby odbyło się spotkanie, na które czeka większość kibiców koszykówki na Kociewiu. KP Starogard Gdański w derbach podejmował Deckę Pelplin. W ubiegłym sezonie spotkania pomiędzy tymi drużynami kończyły się wygraną Kociewskich Diabłów, które i tym razem chciały odnieść zwycięstwo.

W spotkaniu od początku, jak przystało na derby nie brakowało emocji. W pierwszej kwarcie po dość wyrównanym początku z czasem przewagę osiągnęli gospodarze i wygrali tą część meczu 19:11. W drugiej kwarcie Kociewskie Diabły wciąż były lepsze i pewnie wygrały tą część meczu 20:9 i po pierwszej połowie spotkania miały aż 19 punktów przewagi.

Po przerwie goście zabrali się do odrabiania strat w pewnym momencie niwelując ją do 10 punktów. Gospodarze jednak w końcówce trzeciej kwarty złapali swój rytm i ostatecznie Decka choć wygrała tą kwartę 15:11 to przed decydującą częścią spotkania miała aż 15 punktów straty. W czwartej kwarcie goście, choć próbowali jeszcze odrobić stratę to nie byli wstanie odwrócić losów tego meczu. Ostatnie, chyba najbardziej wyrównane 10 minut derbów zakończyło się wynikiem 22:21 i całe spotkanie wygrali gospodarze 72:56.

Po tym spotkaniu Kociewskie Diabły awansowały na 4 miejsce w tabeli Suzuki 1 ligi. Szansę na kolejne ligowe punkty starogardzianie będą mieli 2 listopada, kiedy zmierzą na wyjeździe z drużyną Miasto Szkła Krosno.

SKS Starogard Gdański – Decka Pelplin
72:56 (19:11, 20:9, 11:15, 22:21)

Poprzedni artykułCukierek albo psikus. Strachy na ekranie, w teatrze i… tramwaju
Następny artykułOlimpia kończy rundę jesienną zwycięstwem. Cenne trzy punkty w Jastrzębiu