Śledczy ze Starogardu Gdańskiego przedstawili zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Usłyszał je 27-letni mieszkaniec Kociewia, u którego policjanci z psem wyspecjalizowanym w poszukiwaniu zapachu narkotyków znaleźli zabronione w Polsce środki. Za popełnienie tego przestępstwa ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Jest to kolejna w ostatnim czasie interwencja starogardzkich funkcjonariuszy zakończona przejęciem znacznej ilości środków odurzających.
Policjanci ze Starogardu Gdańskiego, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, weryfikując swoje dotychczasowe ustalenia, z nakazem przeszukania zapukali do drzwi jednego z domów. Z wcześniejszych ustaleń kryminalnych wynikało, że znajdą tam środki odurzające. Podczas tych czynności funkcjonariuszy wspierała Nel – policyjny owczarek belgijski wyspecjalizowany w poszukiwaniu zapachów narkotyków, która wraz ze swoim przewodnikiem szybko i skutecznie przeszukała budynek. Pies od razu wskazał leżący za łóżkiem worek foliowy z suszem roślinnym, a w szafce opakowanie z żółtą zbryloną substancją. Na zapleczu posesji czujny nos Nel zwąchał kolejne opakowanie z narkotykami. W wyniku skutecznej interwencji policjanci zabezpieczyli blisko kilogram amfetaminy oraz ponad 60 gramów marihuany. Funkcjonariusze zatrzymali również 27-latka, do którego należały zabronione w Polsce środki. Mężczyzna usłyszał zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających. Z popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, a funkcjonariusze nie wykluczają kolejnych zatrzymań.
Jest to kolejna skutecznie zakończona akcja starogardzkich funkcjonariuszy. Kilka dni temu kryminalni przejęli blisko 9 kilogramów środków odurzających, wśród których były między innymi marihuana, kokaina, amfetamina, klefedron oraz tabletki MDMA. Z zabezpieczonych wówczas substancji można by przygotować ponad 11 800 porcji handlowych.
Apelujemy do osób, które mogą mieć kontakt z narkotykami, aby pamiętały, że są to środki odurzające i każde ich zażycie wiąże się z poważnym ryzykiem dla zdrowia, a nawet życia. Nasze życie i zdrowie są bezcenne, a narkotyki stanowią poważne zagrożenie dla nas i naszych najbliższych. Pamiętajmy również, że posiadanie oraz rozpowszechnianie narkotyków jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności. Zachęcamy do zgłaszania wszelkich sygnałów związanych z przestępczością narkotykową na numer alarmowy 112 lub adres mailowy najbliższej jednostki Policji.
asp. sztab. Marcin Kunka