Kryminalni ze Starogardu zorganizowali akcję, podczas której zabezpieczyli znaczną ilość środków odurzających. Funkcjonariusze przejęli amfetaminę, marihuanę, kokainę, klefedron oraz tabletki MDMA. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie blisko 9 kilogramów zabronionych w Polsce środków. Mundurowi zatrzymali również 42-latka, do którego należały narkotyki.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim podczas akcji ukierunkowanej na zwalczanie przestępczości narkotykowej zabezpieczyli sporą ilość środków odurzających. W wyniku szeroko zakrojonych działań operacyjnych kryminalni zdobyli informacje, które naprowadziły ich na trop mężczyzny, który może trudnić się wprowadzaniem do obrotu zakazanych w Polsce środków. Policjanci ustalili markę oraz numer rejestracyjny pojazdu, jakim miał się poruszać. Aby zweryfikować swoje ustalenia, funkcjonariusze postanowili zatrzymać to auto do kontroli drogowej. Mężczyzna na widok dwóch aut z włączonymi światłami błyskowymi, które zablokowały mu drogę, gwałtownie cofnął, uderzając w stojący za nim radiowóz. Widząc, że w ten sposób nie uda mu się uciec, porzucił swoje auto, przeskoczył przez barierę energochłonną i próbował dalej uciekać pieszo. Kryminalni natychmiast ruszyli w jego kierunku i po przebiegnięciu kilkudziesięciu metrów zatrzymali uciekającego 42-latka.
Podczas przeszukania auta, policjanci znaleźli słoik z suszem roślinnym oraz worki foliowe ze sproszkowaną substancją. Mężczyzna został przekonwojowany do komendy, gdzie policjanci osadzili go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Śledczy przeszukali również mieszkanie zatrzymanego do kontroli drogowej mężczyzny, gdzie również znaleźli zabronione w Polsce substancje. Łącznie mundurowi zabezpieczyli blisko 9 kilogramów środków odurzających, wśród których były między innymi marihuana, kokaina, amfetamina, klefedron oraz tabletki MDMA. Z zabezpieczonych substancji można by przygotować ponad 11 800 porcji handlowych. Mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających.
To kolejne zabezpieczone w tym roku narkotyki, które dzięki skutecznym działaniom miejscowych policjantów nie trafią w ręce osób nieświadomych zagrożenia. Policjanci przypominają, że środki odurzające są niebezpieczne dla życia i zdrowia, a ich posiadanie jest karalne. Aby uchronić siebie i swoich bliskich przed zagrożeniami dotyczącymi przestępczości narkotykowej, warto przekazać informacje dotyczące tego rodzaju przestępczości funkcjonariuszom z najbliższej jednostki. Informacje związane z zagrożeniami dotyczącymi przestępczości narkotykowej mogą być również nanoszone na krajową mapę zagrożeń bezpieczeństwa.
asp. sztab. Marcin Kunka