Starogard Gdański Sport Śląsk pokonany. Czwarte z rzędu zwycięstwo Kociewskich Diabłów

Śląsk pokonany. Czwarte z rzędu zwycięstwo Kociewskich Diabłów

SKS Starogard Gdański w ostatni weekend zmierzył się na własnym parkiecie z drużyną rezerw mistrza Polski WKS Śląsk II Wrocław. Przed tym spotkaniem ciężko było wskazać faworyta tego spotkania.

Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gospodarzy, którzy w pierwszej kwarcie po wyrównanym początku z czasem odskoczyli na kilka punktów by ostatecznie po 10 minutach prowadzić 25:20. W drugiej kwarcie goście usiłowali odrobić stratę z pierwszej części spotkania ale z czasem gospodarze znów osiągnęli przewagę i ostatecznie wygrali tą kwartę 18:16 i po pierwszej połowie spotkania prowadzić 43:36. W trzeciej kwarcie przez zespoły prowadziły wyrównaną grę a na tablicy wyników wciąż było widać kilku punktową przewagę gospodarzy. W decydującej partii goście podjęli ostatnią próbę odrobienia strat, ale jedyne na co było ich stać to zbliżenie się na 4 punkty. W kolejnych minutach Kociewskie Diabły kontrolowały jednak spotkanie i ostatecznie wygrały je 84:74. Po tym spotkaniu SKS Starogard Gdański zajmuje 5 miejsce w tabeli Suzuki 1 ligi tracąc 2 punkty do lidera. Szansę na kolejne punkty koszykarze ze stolicy Kociewia będą mieli 12 listopada, kiedy to zmierzą się w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą.