Pomorskie Sport Kociewskie Diabły nie dały szans rywalom i pewnie zameldowały się w półfinale

Kociewskie Diabły nie dały szans rywalom i pewnie zameldowały się w półfinale

Po dwóch spotkaniach ćwierćfinałowych w Wrocławiu z drugą drużyną miejscowego Śląska SKS Starogard Gdański przywiózł bardzo cenną wygraną. Spotkanie te były jednak bardzo zacięte i Kociewskie Diabły dwukrotnie musiały gonić wynik. W Starogardzie miało być inaczej i wielu kibiców liczyło, że przy wsparciu miejscowych kibiców o wygrane będzie łatwiej i zespół zamelduje się w ten weekend w półfinale.

W sobotę, w pierwszym spotkaniu Kociewskie Diabły zaczęły od wygrania pierwszej kwarty 25:21. Drugie 10 minut również przyniosło więcej punktów gospodarzom i na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 48:40. Po przerwie wciąż lepiej prezentowali się gospodarze którzy sukcesywnie powiększali przewagę i ostatecznie na koniec spotkania na tablicy wyników widniał wynik 97:79 a stan rywalizacji w play-off wynosił 2:1 do SKS-u.

Tym samym było jasne, że drugie spotkanie będzie meczem o awans i biorąc pod uwagę wynik wcześniejszych spotkań to gospodarze wyrośli na faworytów tej rywalizacji. Potwierdzeniem tego była pierwsza kwarta niedzielnego meczu, którą Kociewskie Diabły wygrały 29:17. Do 12 punktowej przewagi z pierwszej kwarty gospodarze dołożyli w drugiej kwarcie kolejne 3 punkty i rozpoczęły drugą Połowę tego meczu 15 punktami przewagi. W dalszej części meczu Kociewskie Diabły kontrolowały spotkanie i dorzuciły w kolejnych kwartach kolejne 7 i 8 punktów przewagi i ostatecznie wygrały to spotkanie wysoko 93:63 i stało się jasne, że to koszykarze z stolicy Kociewia podejdą do półfinałowej rywalizacji.

W niej już 4 i 5 maja zagrają w Wałbrzychu z miejscowym Górnikiem Zamek Książ, który w ćwierćfinale pewnie 3:0 wyeliminował Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg. Co ciekawe w starciach z drugim zespołem sezonu zasadniczego Kociewskie Diabły mają w tym roku bardzo dobry bilans wygrywając w Starogardzie 73:66 oraz 87:85 na wyjeździe. Jak będzie rozgrywanej do 3 wygranych rywalizacji w play-off?

SKS Fulimpex Starogard Gdański – WKS Śląsk II Wrocław 97:79 (25:21 | 23:19 | 27:23 | 22:16)