Pierwsza porażka KPS-u

Bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie KPS-u, który na stadionie miejskim im. Kazimierza Deyny podejmował drugi zespół występującej w ekstraklasie Pogoni Szczecin. Rywale dobrze rozpoczęli sezon i po 4 kolejkach są wiceliderem tabeli z trzema wygranymi oraz jednym remisem. Gospodarze choć mieli o 4 punkty mniej to również mogli zaliczyć start do udanych nie zaznając jeszcze goryczy porażki. Faworytem jednak wydawali się goście.

Spotkanie nie ułożyło się po myśli gospodarzy. Pogoń już w pierwszej połowie wyszła na prowadzenie. W 30 minucie bramkarza gospodarzy pokonał Barłomiej Mruk. Kolejne trafienie padło w drugiej połowie. Bramkę na 2:0 dla portowców zdobył w 62 minucie Mateusz Bąk. Jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu i KP Starogard Gdański po raz pierwszy w tym sezonie zszedł z boiska bez punktów. Po tym spotkaniu KPS zajmuje 7 miejsce w tabeli. Szanse na kolejne punkty piłkarze z Kociewia będą mieli 4 września, kiedy zagrają na wyjeździe z Zawiszą Bydgoszcz.

KP Starogard Gdański – Pogoń II Szczecin 0:2 (0:1)
Bartłomiej Mruk 30, Mateusz Bąk 62

Poprzedni artykułRemis Zatoki z Czarnymi Rudzienice
Następny artykułPrzed nami kolejna runda Pucharu Polski. Kiedy grają drużyny z regionu?