Za nami kolejne sportowe emocje. Pechowa kolejka dla drużyn z Warmii i Mazur

Obiegły weekend obfitował w sportowe emocje. Niestety w większości, głównie w wypadku drużyn z Warmii i Mazur nie należał on do udanych. Stomil Olsztyn, Sokół Ostróda oraz Olimpia Elbląg doznały porażek. Szczególnie bolesne wydają się one w wypadku Olimpii która choć przeważała to nie przywiozła z Suwałk nawet punktu. Niewiele do cennego pierwszego w tym sezonie punktu brakował olsztynianom, jednak musieli oni uznać wyższość Arki po bramce w doliczonym czasie. Ciekawe było również w spotkaniach drużyn z województwa pomorskiego. Poza w/w zwycięstwem Arki nad Stomilem swoje spotkanie wygrała również Lechia oraz Radunia Stężyca. W starciu dwóch niepokonanych drużyn II ligi porażki doznała Chojniczanka Chojnice.

Pechowa porażka Olimpii

Olimpia Elbląg w piątek mierzyła się w Suwałkach z miejscowymi Wigrami. Niestety żółto-biało-niebiescy nie będą mogli zaliczyć tego wyjazdu do udanych. Spotkanie nie ułożyło się dobrze dla elblążan, którzy w 13 minucie stracili bramkę po tym, jak lot piłki po strzale zawodnika zmienił Klaudiusz Krasa kierując piłkę do bramki Andrzeja Witana. Olimpia po tej bramce przeważała ale nie przełożyło się to na trafienie i ostatecznie to gospodarze cieszyli się z 3 punktów. Po tym spotkaniu Olimpia zajmuje 9 miejsce w tabeli II ligi. Szansę na poprawę nastrojów i 3 punkty żółto-biało-niebiescy będą mieli w środę 18 sierpnia, kiedy podejmą Pogoń Siedlce.

Wigry Suwałki – Olimpia Elbląg 1:0 (1:0)
Krasa ( 13′ sam.)

KKS Kalisz za mocny dla Sokoła

Ciężkie zadanie czekało graczy Sokoła Ostróda, który podejmował w sobotę KKS 1925 Kalisz. Goście przed tym spotkaniem mieli 4 punkty i zajmowali 5 miejsce w tabeli. Piłkarze z Ostródy z kolei nie zdobyli przed tym spotkaniem punktów oraz nie zdobyli nawet bramki. Niestety w sobotnim spotkaniu bilans ten się nie zmienił. Gospodarze choć zaczęli dobrze to spotkanie i przejęli inicjatywę to z czasem kontrole nad spotkaniem przejęli goście, co potwierdzili dwoma trafienia. W 32 na prowadzenie kaliszan wyprowadził Michał Borecki a 10 minut później prowadzenie podwyższył Piotr Giel ustalając wynik pierwszej połowy, a jak się później okazało całego spotkania. Goście wygrali to spotkanie 2:0 i umocnili się w czołówce tabeli. Zawodnicy z Ostródy na pierwsze bramki i punkty w tym sezonie będą musieli poczekać przynajmniej do środy 18 sierpnia, kiedy to zagrają w Suwałkach z miejscowymi Wigrami.

Sokół Ostróda – KKS 1925 Kalisz 2:0 (2:0)
Borecki (32′), Giel (42′)

Pewna wygrana Lechii

W sobotni wieczór Lechia Gdańsk podejmowała Cracovię Kraków. Faworytem tego spotkania wydawali się gospodarze. Choć w spotkaniu gospodarze nie mili wielkiej przewagi to wykazali się znacznie lepszą skutecznością. Wynik spotkania otworzył w 42 Michał Gajos. Goście próbowali odwrócić losy jednak nie byli wstanie przełamać defensywy gospodarzy. Kolejne bramki padły w ostatnich minutach spotkania. Najpierw w 84 na 2:0 podwyższył Żukowski a wynik spotkania w samej końcówce spotkania ustalił Zwoliński. Gdańszczanie po tym spotkaniu awansowali z 8 punktami na 2 miejsce w tabeli. Teraz przed Lechią bardzo ciekawe spotkanie. W sobotę biało-zieloni zagrają w Poznaniu z liderem, Lechem Poznań/

Lechia Gdańsk – Cracovia Kraków 3:0 (1:0)
Gajos (42′), Żukowski (84′), Zwoliński (90+5′)

Stomil podejmuje Arkę Gdynia

Przed spotkaniem, w którym Stomil Olsztyn podejmował Arkę Gdynia oba zespoły liczyły na zwycięstwo. Oba zespoły nie zaliczyły startu sezonu do udanych. Olsztynianie nie zdobyli jeszcze punktów i bardzo chcieli przełamać złą passę. Nie wiele lepszy start sezonu mieli goście. Arka w 2 spotkaniach zdobyła zaledwie punkty i do Olsztyna pojechała po 3 punkty. W spotkaniu przewagę miał zespół z Gdyni ale nie przekładało się to na bramki. Gdy wydawało się, że zespoły podzielą się punktami w pierwszej minucie doliczonego czasu do bramki trafili goście. Strzelcem bramki która jak się później okazało dała cenne 3 punkty do Arki został Karol Czubak. Tym samym Stomil na pierwsze punkty będzie musiał jeszcze poczekać. Najbliższą szansę na to olsztynianie będą mieli 18 sierpnia, kiedy podejmą Koronę Kielce. Również 18 sierpnia szansę na kolejne punkty będzie miała Arka, która podejmie Widzew Łódź.

Stomil Olsztyn – Arka Gdynia 1:0 (0:0)
Czubak (90’+1)

Chojniczanka przegrywa spotkanie na szczycie

Sobotnie spotkanie, w którym Chojniczanka Chojnice zmierzyła się w Rzeszowie z miejscową Stalą zapowiadało się, jako najciekawsze spotkanie kolejki w którym zmierzyły się dwie niepokonane dotąd drużyny. Spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy od początku przecisnęli Chojniczankę. Przewagę udokumentowali w 39 minucie, kiedy to Stal na prowadzenie wyprowadził Bartłomiej Poczobut ustalając tym samym wynik pierwszej połowy. W drugiej połowie Chojniczanka próbowała odwrócić losy tego spotkania ale niestety do bramki znów trafili gospodarze. Wynik spotkania na 2:0 podwyższył w 69 minucie Damian Michalik. Jak się okazało było to ostatnie trafienie w tym spotkaniu i 3 punkty zostały w Rzeszowie. Chojniczanka po tym spotkaniu spadała na 4 miejsce w tabeli. Szansę na poprawę tej sytuacji piłkarze z Chojnic będą mieli 18 sierpnia, kiedy podejmą beniaminka, Radunię Stężyca.

Stal Rzeszów – Chojniczanka Chojnice
Poczobut (39′), Michalik (69′)

Trzy punkty po starciu beniaminków zostają w Stężycy

Bardzo ciekawie zapowiadało się spotkanie w Stężycy, gdzie miejscowa Radunia podejmowała Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Obie drużyny w tym sezonie debiutują w rozgrywkach II ligi oraz podchodziły do niedzielnego spotkania z takim samym bilansem punktowym. (jedno zwycięstw i jedna porażka). Spotkanie początkowo nie układało się po myśli gospodarzy. Choć obie drużyny miały swoje sytuacje, to zarysowywała się lekka przewaga gości którą udokumentowali 22 minucie za sprawą trafienia Wojciecha Kalinowskiego. Radunia nie zamarzała jednak czekać z odrabianiem strat na drugą połowę i zafundowała swoim kibicom piorunującą końcówkę pierwszych 45 minut. W 43 minucie do remisu doprowadził Przemysław Szur a minutę później było już 2:1 po bramce Janusza Surdykowskiego. W drugiej połowie wynik meczu nie uległ zmianie i punkty zostały w Stężycy. Radunia po 3 kolejkach zajmuje 6 miejsce w tabeli. Szansę na kolejne punkty zespół będzie miał 18 sierpnia, kiedy uda się do Chojnic na spotkanie z miejscową Chojniczanką.

Radunia Stężyca – Pogoń Grodzisk Maz. 2:1 (2:1)