Świąteczna Starowiejska. Poczuj gwiazdkowy klimat

Świąteczne dania, świąteczny wystrój, gwiazdkowy klimat i Mikołaj… zadający zagadki. Świąteczną szatę na weekend 8-10 grudnia założy wyremontowana ulica Starowiejska. Restauratorzy przygotują świąteczne potrawy, których skosztujemy nie tylko wewnątrz lokali. Będziemy podziwiać witryny, które wezmą udział w konkursie, a u zbiegu tej najstarszej ulicy w Gdyni z ulicą Świętojańską stanie 8-metrowa choinka.

Udział w wydarzeniu potwierdziło dotychczas 14 restauracji oraz ponad 30 punktów handlowo-usługowych, swoją ofertę będą prezentować nie tylko wewnątrz lokali i w witrynach, ale też przed lokalami i na parkletach, które miasto udostępni za darmo w ramach wydarzenia. W lokalach będzie dostępne specjalne świąteczne menu, wystrój zmieni klimat na gwiazdkowy, a na gości będą czekały świąteczne prezenty, także kulinarne i inne niespodzianki. A goście wybiorą Najlepszą Świąteczną Potrawę (w określonych godzinach będzie dostępne darmowe menu degustacyjne) i Najpiękniejszą Witrynę Świąteczną.

Każdy lokal będzie oznaczony plakatem, na którym znajdziemy informacje o planowanych w nim atrakcjach oraz numer, który będzie trzeba umieścić na karcie do głosowania i umieścić ją w urnie w SPILNO Gdynia lub Bibliotece Śródmieście. Każdy, kto odda głos, otrzyma przepiękną kartkę świąteczną z grafiką Świątecznej Starowiejskiej wraz ze znaczkiem pocztowym. Przy Bibliotece Śródmieście oraz SPILNO Gdynia będą ustawione specjalne skrzynki pocztowe po to, by móc wysłać kartkę bezpośrednio z ulicy Starowiejskiej. A Lokale, które zgromadzą najwięcej głosów w konkurach, otrzymają prestiżowe nagrody.

Bibliotece Śródmieście oraz centrum SPILNO Gdynia  także czekają na odwiedzających świąteczne atrakcje – w SPILNO Gdynia odbywać się będą warsztaty dekorowania gdyńskich rybek i wykonywania artystycznych ozdób, a w Bibliotece Śródmieście m.in. wysłuchamy koncertu jazzowego Christmas & Winter Songs Ilony Damięckiej (niedziela o godz. 15.00), w oknach obejrzymy wystawę historycznych świątecznych kartek i zobaczymy świąteczne filmy, a pomiędzy nimi ulicą Starowiejską spacerował i jeździł rowerem cargo, żeby unieść więcej prezentów, będzie sam Mikołaj. Kogo spotka i zaskoczy konkursowym pytaniem, jeśli uda się udzielić prawidłowej odpowiedzi, czeka nagroda: voucher na prezent ufundowany przez restauratorów i handlowców z ul. Starowiejskiej, czapka św. Mikołaja z logo Gdyni lub kartka świąteczna z grafiką autorstwa gdyńskiego artysty Jana Rutki.

– Już dzisiaj możemy zaprosić mieszkańców naszego miasta do świątecznego weekendu. Świąteczny weekend przygotowaliśmy na ulicy Starowiejskiej. Od piątku do niedzieli, czyli od 8 do 10 grudnia. Wiele atrakcji świątecznych. Uwaga, będzie przez te trzy dni z nami Święty Mikołaj! Nie przyjedzie na sankach, ale będzie się poruszał rowerem cargo oraz pieszo i będzie miał masę różnych prezentów. Oczywiście będzie trzeba odpowiedzieć na różne pytania. Natomiast pewnie wszyscy, którzy przyjdą, będą mogli go spotkać. Mamy bardzo dużo atrakcji przygotowanych dla mieszkańców naszego miasta. Będą koncerty, będzie wspólne śpiewanie kolęd, będzie przede wszystkim świątecznie – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Natknąć się też będzie można na korowód kaszubskich kolędników. W planach także tańce w rytm świątecznych szlagierów – gdy zimno – tańczymy, rodzinny konkurs na wyplatanie najdłuższego łańcucha choinkowego, a także warsztaty fotograficzne „Świąteczny detal” prowadzone przez Michała Górnisiewicza, Już w piątek 8 grudnia od godz. 16.00 mieszkańcy będą mogli zawiesić swoje ozdoby na „starowiejskiej choince” u zbiegu ulic Starowiejskiej i Świętojańskiej, otrzymując w podziękowaniu podarunki od Świętego Mikołaja.

Wszystkie wydarzenia są darmowe. Szczegółowy program wydarzenia w załączniku pod artykułem.

Fundatorzy nagród:

COTTON-FABRIC, COCHO OUTLET, Piccolino, Sklep Górski Polar Sport, Butik Passion , M&B Moda Damska, BarberShop Starowiejska, Salon fryzjerski O’LA, OBUWIE OUTLET, Księgarnia Róża Wiatrów Książnica Polska, Oberża86, HAOS, Czerwony Piec, Mora Bistro, Woki Walki, Honolulu Wise Food, Lawenda Cafe, Adiamo a Roma Gdynia, Gruzin na Kaszubach, AleBrowar Gdynia, Ciao! Italian, Kaapvino, Gary na Ogniu, Dzień Dobry Gdynia, Kawiarnia Kosmos.

Partnerzy: Invest Komfort, Katolickie Centrum Kultury, Biblioteka Śródmieście, SPILNO Gdynia, Państwowa Straż Pożarna, Poczta Polska, Młodzieżowy Dom Kultury Gdynia, Centrum Nauki Experyment, Gdyńska Rybka, Trójmiejskie Stowarzyszenie Motocyklowe.

Świąteczna Starowiejska program

Redakcja portalu Gdynia.pl


Poprzedni artykuł„Kurtyna” w górę! Ruszył przegląd teatrów amatorskich
Następny artykułWszyscy na łyżwy. W piątek rusza gdyńskie lodowisko
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze