Dziękujemy za wspólne emocje. Do zobaczenia w Ostródzie w kolejnym sezonie letnim w 2023!

Sezon letni w Centrum Kultury w Ostródzie to zawsze czas intensywnych działań i pracy. Aktualny, wakacyjny SEZON 2022 dostarczył nam wielu nowych doświadczeń, mnóstwa pozytywnych wrażeń i zostawił dobre wspomnienia. Część imprez Centrum Kultury organizowało wspólnie z innymi jednostkami miejskimi (OCSiR, MOPS, Muzeum w Ostródzie, MBP, Żegluga Ostródzka) pod patronatem Burmistrza Ostródy Zbigniewa Michalaka i pod wspólnym hasłem „Razem w Ostródzie”. Pozwoliło to jeszcze bardziej zintegrować działania, rozwinąć je, by stanowiły interesującą, zwartą ofertę Ostródy dla mieszkańców i turystów.

Sezon letni rozpoczęło wydarzenie najbardziej wyczekiwane przez najmłodszych – Miejski Dzień Dziecka. Na dzieci czekały różnorodne zabawy, konkursy, animacje, warsztaty, ale także koncert Pana TIK-TAK i Fasolek oraz wyjątkowy spektakl „O rybaku i złotej rybce” w wykonaniu aktorów z Olsztyńskiego Teatru Lalek. Jedną z najbardziej wyczekiwanych imprez w czerwcu były Ostródzkie Dni Morza, czyli dwudniowe wydarzenie, podzielone na dzień morski oraz jeziorny. W trakcie ich trwania można było posłuchać szant, obejrzeć paradę jednostek pływających oraz zobaczyć pokaz pirotechniczny. Czerwiec został pożegnany w akompaniamencie przepięknych utworów wykonanych przez uzdolnionych artystów podczas największego festiwalu muzyki filmowej w północnej Polsce czyli „Arena Festival film&music”.

Lipiec upłynął nam pod znakiem dobrej zabawy, do której w znacznym stopniu przyczynili się artyści występujący w Ostródzkim amfiteatrze. 7 lipca był szczególnym dniem dla fanów muzyki reggae ponieważ to właśnie tego dnia po raz 21 rozpoczęto Ostróda Reggae Festival. Podczas festiwalu w Ostródzkim Centrum Kultury odbyły się zajęcia na Uniwersytecie reggae w trakcie których wysłuchać można było interesujących gości z Polski i zagranicy, obejrzeć trzy premiery filmowe oraz wziąć udział w premierze płytowej. Ostróda, oprócz tego że jest znana z pięknych jezior i pysznej kuchni, kojarzona jest także z licznymi festiwalami, głównie koncentrującymi się wokół muzyki reggae i disco polo, dlatego przez dwa dni w Ostródzie posłuchać oraz potańczyć można było przy utworach takich artystów jak: Spontan, Zajefajni, Miły Pan, Topky, Camasurta, Toskańsky i After Party podczas Ostróda Disco Molo oraz Ostróda Disco Amfiteatr. W kolejnych tygodniach nie zabrakło występów znanych artystów takich jak Paweł Domagała, Bajm oraz Lady Punk.

W trakcie wakacji kontynuowaliśmy naszą współprace z Teatrem Jaracza w ramach projektu „Przestrzenie sztuki”, podczas których odbyły się warsztaty teatralne dla młodzieży, prowadzone przez aktora Teatru Jaracza Radosława Hebala. Szeroka różnorodność jaka pojawiła się w Ostródzie pozwoliła każdemu znaleźć wydarzenie odpowiadające jego własnym preferencjom. Dlatego Festiwal NoSleep podczas którego zagrali Szpaku, Kukon, Chivas, Kaz Bałagane oraz Young Multi przyciągnął wielu fanów hip-hopu do Ostródzkiego Amfiteatru. Pod koniec lipca na deskach amfiteatru wystawiono sztukę „Goło i wesoło” która w zabawny i zaskakujący sposób przedstawia historię kilku bezrobotnych mężczyzn, którzy poszukiwali pomysłu na siebie.

Sierpień był kolejnym miesiącem podczas którego nie zabrakło atrakcji! Od 5 do 7 sierpnia odbywało się święto naszego miasta czyli Dni Ostródy 2022. W tym czasie Ostróda tętniła życiem, a każdy jej mieszkaniec i turysta mógł znaleźć coś dla siebie. Największą popularnością cieszyły się koncerty w amfiteatrze podczas których pierwszego dnia wystąpiły takie gwiazdy jak Sławomir oraz Roksana Węgiel. Publiczność licznie wypełniła amfiteatr
w trakcie trwania Dni Ostródy, drugiego dnia ponad 2000 osób zdecydowało się wysłuchać koncertu Kwiatu Jabłoni i Grzegorza Turnaua. Nie zabrakło także głośnych śmiechów, których dostarczyła Polska Noc Kabaretowa. Rozwiązany został także konkurs fotograficzny #miasto_ostróda, wszystkie fotografie można było oglądać w Galerii Centrum Kultury do końca sierpnia. Pierwsze miejsca w trzech kategoriach zdobyli: Buczko (kategoria: dorośli) Sułowski (kategoria: młodzież) oraz Madejek (kategoria: dziecięca). Nadal jednak można podziwiać zdjęcia konkursowe, ponieważ ozdabiają one nasze miasto na wielkoformatowych banerach.

W połowie sierpnia odbyło się wiele wyjątkowych widowisk złożonych z różnych stylów i gatunków muzycznych. Jednym z takich wydarzeń był Koncertowy Turniej Tenorów o Laury Mazur oraz Koncert Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, który dostarczył publiczności wielu wrażeń pozwalając na bezpłatny udział w niezwykłej lekcji patriotyzmu. Pojawiały się takie weekendy podczas których światła w amfiteatrze praktycznie nie gasły, ponieważ od piątku do niedzieli wysłuchać można było wielkich artystów takich jak Cleo, Kortez oraz T.Love. Ostatni weekend sierpnia koncentrował się na uzdolnionych osobowościach, które chciały przedstawić swój talent szerokiej publiczności, podczas pierwszej edycji Ostróda Talent Show. W niedziele 28 sierpnia publiczność rozbawiał kabaret Neo-nówka. Ten sezon obfitował także w 35 bezpłatnych, dostępnych dla każdego występów z muzyką na żywo, nazwanych „Weekendy na molo” które uprzyjemniały weekendowe spacery około 50 tysięcy turystom i mieszkańcom.

W koncertach „WEEKENDY NA MOLO” wzięło udział bezpośrednio od 1500 do 2000 widzów.
Pomimo tego, że wrzesień dopiero się zaczyna, to już teraz możemy pochwalić się występem uzdolnionej, Ostródzkiej grupy wokalnej „Our Time”. Na początku miesiąca odbył się Projekt „Queen Symfonicznie” który przeniósł swoich widzów w czasie do lat 70., 80. i 90. ubiegłego wieku. Fani kabaretów mogli znaleźć miejsce dla siebie podczas wrześniowego występu Hrabi. Sezon 2022 zakończy się kulturalno-religijnym koncertem „…By świat usłyszał”, który poprzedzony zostanie warsztatami muzycznymi.

Podczas lata 2022 mieliśmy przyjemność zaprosić różnorodną publiczność na 79 koncertów, 6 projekcji filmowych, 5 spektakli teatralnych, 3 kabarety, 2 wystawy oraz imprezy familijno-rekreacyjne. Koncerty, kabarety, konkursy, wystawy fotograficzne, pokazy, festiwale – to wszystko i jeszcze więcej działo się w tym sezonie w Centrum Kultury w Ostródzie. Wspólnie z Patronem Honorowym wielu Ostródzkich wydarzeń, Burmistrzem miasta Zbigniewem Michalakiem mówimy wszystkim „do zobaczenia w Ostródzie w sezonie 2023”.

Przeczytaj także Wywiad z Burmistrzem Ostródy Zbigniewem Michalakiem o fenomenie Ostródy w sezonie letnim

Artykuł pochodzi z najnowszego wydania Gazety Bogaty Region. Chcesz zobaczyć resztę artykułów?
Kliknij i zobacz wersję e-wydania Gazety Bogaty Region


Poprzedni artykułZmiany drogowe na trzech ulicach
Następny artykułUroczysta przysięga wojskowa na Rynku w Starogardzie Gdańskim – zapraszamy!
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze