Zapraszamy 4 września 2021r. godz.15:00 – Letnia scena BDK na Placu Konstytucji 3 Maja (Bartoszycka Starówka).
Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski, który ufundował nagrody pieniężne dla zespołów.
Komisja konkursowa spośród 28 nadesłanych zgłoszeń wybrała 10 zespołów, które usłyszymy w zmaganiach konkursowych podczas bitwy rockowej. Internauci na podstawie lajkowania utworów prezentowanych na fanpage bitwy rockowej zespołów, które nie dostały się do grona finalistów, wybrali 11 zespół – zdobywcę „dzikej karty”” do udziału w przeglądzie.
Do bitwy staną:
Zdobywca „dzikiej karty” zespół Dlaczego!? z Krakowa
Zespół „Dlaczego!?” – powstał Krakowie w 2019 r. z zamiarem grania muzyki punkrockowej, z czasem poszerzając brzmienie o elementy metalu, grunge i o ballady. Obecnie stylistyka grania jest różnorodna i najbardziej przypomina rock z końca lat ’80. Charakterystycznym elementem są teksty śpiewane po polsku, wyraźnie zaznaczona sekcja rytmiczna i dwie, równorzędne gitary, pełniące na przemian rolę rytmiczną i solową w poszczególnych utworach.
„Messy Brain” – Olsztyn
Messy Brain tworzy charyzmatyczny, młody, rock’owy kwartet z Olsztyna, który wśród
publiczności zawsze wywołuje entuzjazm, dzikie okrzyki radości i wolę bisów. Skład w sumie
świeży ale oprócz coverów, od których zaczęli swoją muzyczno-sceniczną przygodę,
skomponowali 10 własnych utworów.
Dobre brzmienie, poczucie humoru, wokalistka, petarda… ta mieszanka gwarantuje piorunujący
efekt na scenie. ,,Brejniaki” polecają się gorąco!
The Mind Seekers – Sierakowice/Lublin
Formacja grająca autorskiego rocka. To nowe brzmienie na polskiej scenie rockowej, w dobrym klasycznym stylu.
Muzycznie kultywująca tradycje muzyczne lat 70’ i 80’, gdy świat był jeszcze analogowy.
To muzyka do słuchania, do stawiania pytań i szukania na nie odpowiedzi. Nie zostawia słuchacza obojętnym, mimo prostoty formy. W ten sposób tworzy się niepowtarzalna i obecnie trudna do znalezienia na polskiej scenie muzycznej forma rocka pierwotnego.
TMS to zespół, którego żywiołem jest granie na żywo, dla publiczności. Chce docierać z własnym, autorskim przekazem do ludzi – ze szczerością i w prosty, bezpretensjonalny sposób.
Shadow Archetype – Gdynia
Archetyp cienia, mroczna strefa ich umysłu, do której spychają niepożądane, trudne wytwory ich świadomości. Przerażające, ciężkie do skonfrontowania. Jednak tak samo jak Jaźń, jest ona częścią ich osoby. Nie można od niej uciec…
W swojej twórczości próbują stawić czoła tej wypieranej, odrzuconej sferze. Ponieważ nie ma nic bardziej uświadamiającego niż dobry wgląd we własną psychikę.
Zespół został założony w 2010 jednak obecny skład istnieje dopiero od grudnia 2019 roku.
To co ich spaja to pozytywna energia, nieszablonowe myślenie, zamiłowanie do muzyki i tworzenia oraz niewybredny humor.
Inspirują się najróżniejszymi gatunkami muzycznymi. W ich utworach można dostrzec wpływ szeroko pojętego metalu jak i naleciałości rocka czy popu.
Black Roses – Bartoszyce
Zespół założony w 2019 roku w Bartoszycach. Tworzy go grupa ludzi z pasją, którą chcą się dzielić z innymi. Repertuar zespołu to szeroko pojęty rock. Mocne gitarowe brzmienie połączone z męskim oraz damskim wokalem. W czerwcu 2021r zarejestrowali materiał demo w studio, który w całości ukaże się jesienią. Muzyka jest ich hobby oraz odskocznią od codziennych obowiązków.
Peppers and Partners – Gdynia
Peppers and Partners to zespół rockowy z Gdyni, eksperementujący z rockowymi gatunkami, który lączy w sobie popowe wokale z twardymi, ale melodyjnymi riffami.
Yantra – Łódź
Dziadek cenił Stinga, posiadał wybór jego singli. Ale, jak mu się zdawało, w roku 2012 widział
śpiewaka „spitego gorzej świni”, wchodzącego do klubokawiarni na rogu Wschodnia-Włókiennicza;
spotkanie to ugruntowało dziadka w pogardzie dla śpiewaków profesjonalistów, magów, którzy
domagają się złotego ludwika, za co przyrzekają pokazać cuda, a na koniec za sto su pokazują własny
tyłek.
Oni – tacy nie są
Ruina Bar – Warszawa.
Ruina Bar to warszawska grupa pod wezwaniem grająca alternatywnego soft rocka z domieszką wszystkiego, co się da. Zespół został założony w 2020 roku podczas pandemicznej eskalacji mocy twórczych u Piotra Jakubowskiego, który wraz z Zosią Wieczorek tworzy trzon całej tej szajki. Wspólnie tworzą autorską muzykę, którą na własne potrzeby – jako że nigdy nie mieścili się w gatunkowych szufladach – nazywają smut-jazzem, ew. składanką pod wieczorne wino sączone niespiesznie w towarzystwie księżyca. Jak bardzo się uprzeć, to w ich utworach można usłyszeć elementy rocka, bluesa, piosenki poetyckiej, r’n’b czy elektroniki.Gustują w stylistycznych patchworkach, nieoczywistych strukturach harmonicznych i pięknych smuteczkach ludzkich. Uważają, że teksty to jednak coś więcej niż dołożenie słów do melodii. Wierzą w siłę wrażliwości i z lubością grzebią w emocjach człowieczych.
Haggemy – Gdańsk
Gęsty wywar z melodyjnych gitar i dudniącej perkusji, przełamany aksamitnym wokalem – oto zespół Haggemy. Heavy metal z intensywną domieszką mistycyzmu, łączący w sobie starodawne brzmienia złotej ery metalu ze współczesną głębią, która, niczym odmęty wiedźmiego kotła wciągnie Cię w w toń ich muzyki.
Talo Gerhard – Gniewkowo
Zespół Talo Gerhard powstał we wrześniu 2020r. w Gniewkowie k. Torunia w wyniku spontanicznego spotkania czwórki kolegów i chęci pogrania najprostszej muzyki z możliwych, na przekór pandemii i powszechnej beznadziei z nią związanej. W czasie globalnego problemu, który wpłynął na życie każdego człowieka, skupili się na dostrzeganiu tego co wokół nich najbliżej. Okazało się więc, że ich piosenki w połowie traktują o ich lokalnym gniewkowskim światku, w którym dorastali i który w wielu aspektach reprezentuje niekoniecznie dobry, ale obecny stan większego podwórka zwanego Polską. W swoich piosenkach kładą nacisk na tekst i energię.
Tattwa – Łódź
TATTVA to łódzki zespół będący mieszaniną muzycznych żywiołów hard rocka, heavy metalu, indie oraz grunge’u. To zderzenie wielu różnych doświadczeń i światopoglądów, czego wynikiem jest kontrolowany chaos odzwierciedlony w muzyce. Grają mocno, melodyjnie, ale przede wszystkim nie trzymaj się schematów. Połamane metrum i harmonie to ich chleb powszedni.
Są laureatami konkursu na festiwalu „Połczyn. Festiwal Ulicy”.
Aktualnie pracują nad materiałem na swoją pierwszą płytę.
Rock Battle of Barcja odbywa się dzięki wsparciu sponsorów, którym serdecznie dziękujemy !
W tym roku są to:
– Urząd Miasta Bartoszyce
– Wodociągowo-Ciepłownicza Spółka „COWIK”
– Zakład Gospodarki Odpadami Bartoszyce
– Telewizja Kablowa „BartSat”
– „DarTrans” Dariusz Szutowicz
– „Celta” Auto części Janusz Kaliszuk
– „Elinstal” artykuły elektryczne Jacek Pawłowicz
– „Kurczaki z Kentacky” Mateusz Korejwo
– „HilmanBuda” państwo Chilamnowicze
– „Kuchnia Polska” Włodek Wasilewski
Serdecznie dziękujemy !!!