środa, 29 maja, 2024
ArchiwumArchiwum ElblągDostępna po 16.00

Dostępna po 16.00

Taki napis pojawi się od 1 października, na drzwiach działającej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” Pracowni Digitalizacji, która we wtorki i czwartki będzie dostępna również po godzinie 16.00.
We wtorki i czwartki Pracownia Digitalizacji czynna będzie w godzinach 8-12  i 14 -18.
Do odwiedzenia jej „Światowid” zaprasza wszystkich, którzy posiadają w swoich archiwach cenne zdjęcia, bądź nagrania, ukazujące  kulturę naszego miasta oraz regionu  i chcą się nimi podzielić.
– Tu możecie Państwo je zdigitalizować jednocześnie udostępniając szerokiemu gronu. Do tej pory udało się stworzyć cyfrową kopię  prawie 9 tys. zasobów, z których większość to archiwalny zapis działalności naszego domu kultury – mówi Teresa Romanowska, która zajmuje się digitalizowaniem materiałów.
Obecnie trwają prace nad cyfrową archiwizacją sportowego dorobku pani Heleny Pilejczyk, olimpijskiej medalistki, wielokrotnej mistrzyni Polski i honorowej obywatelki naszego miasta. Oprócz zdjęć z prywatnego archiwum, znajdą się tam również wycinki prasowe od 1953 roku oraz zdjęcia zdobytych przez Helenę Pilejczyk medali, pucharów oraz innych sportowych trofeów.
Każdego dnia ich przybywa, warto więc zajrzeć na stronę www.eswiatowid.pl/digitalizacja/ i wspomnieć minione wydarzenia, lata.

CSE Światowid

Najnowsze artykuły

0
Chcieli byśmy poznać Twoje zdanie. Skomentujx