niedziela, 8 września, 2024
ArchiwumArchiwum ElblągTrio basket na wakacyjnym finiszu

Trio basket na wakacyjnym finiszu

W ostatnim z cyklu wakacyjnych turniejów koszykówki ulicznej „Trio basket” wystartowało 16. drużyn. W kategorii Open w półfinale drużyna „Heńki w niebieskich okularach” pokonała 11:7 „Kotlet schabowy”, a zespół „Red Arroł” wygrał 6:4 z „Kacówka Team”. W meczu o trzecie miejsce „Kacówka Team” pokonała 10:9 drużynę „Nie wiem”. Finałowy pojedynek piątego turnieju zakończył się sukcesem ekipy „Heńki w niebieskich okularach” (Grzegorz Czarnul, Mateusz Stawiak i Marcin Gawron), która ograła 14:4 zespół „Red Arroł” (Kamil Suchowiak, Dawid Pietruszyński, Jarosław Szymanowski, Mateusz Mierzejewski, Karol Wądołowski).
W punktacji generalnej cyklu w kategorii Open sklasyfikowano 24. zespoły. Złote medale, pamiątkową statuetkę i dyplom otrzymał zespół „Nie wiem” (Michał Milczak, Tomasz Lipski, Szymon Czurakowski, Mateusz Stępkowski) – 38 pkt, srebrne medale z pamiątkowymi dodatkami wywalczyła drużyna „Red Arroł” – 32 pkt, a brązowe team „Heńki w niebieskich okularach” – 30 pkt.
Kategorię szkół podstawowych w piątym turnieju wygrała drużyna „Łaciaki” (Adrian Gałecki, Kacper Kimso, Patryk Tabaszewski i Mateusz Pettke) przed „Dziewczynami z 15” (Karolina Wiszniewska, Klaudia Wiszniewska, Maria Żejmo i Karolina Sieczka) i „Coca Cola Team” (Radosław Kowalski, Konrad Jakimowicz, Michał Kmiecik i Michał Kokuciejewski).
Najlepsza w cyklu wakacyjnych rozgrywek okazała się drużyna „Coca Cola Team” – 18 pkt, przed „Dziewczynami z 15” – 11 pkt i zespołem „Dzikie dzieci” – 5 pkt.
Tu też były statuetki, medale i dyplomy dla czołowej trójki zespołów, które wręczał Janusz Krasowski, wicedyrektor ds. sportu w Zespole Szkół nr 1 przy którym funkcjonuje oblegany przez dzieci młodzież „Orlik”.
Tak finiszowały „Wakacje z MOSiR-em” w koszykówce ulicznej. Rozstanie z boiskiem i cyklem turniejowym osłodziły słodkie upominki wręczone wszystkim uczestnikom sportowo – rekreacyjnej przygody. A zespoły już mobilizowały się do udziału w turniejach koszykówki ulicznej za rok.