piątek, 19 lipca, 2024
ArchiwumArchiwum ElblągPrzed Igrzyskami – Czy polscy siatkarze podtrzymają zwycięską passę.

Przed Igrzyskami – Czy polscy siatkarze podtrzymają zwycięską passę.

W ubiegły weekend reprezentanci Polski odnieśli kolejne turniejowe zwycięstwo w tym roku. Po wspaniałym zwycięstwie w lidze światowej ( strata tylko 2 setów z Brazylią ) wyraźnie wygrali rozgrywany w Zielonej Górze Memoriał Huberta Wagnera.
W pierwszym meczu biało-czerwoni podejmowali reprezentacje Iranu. Polacy wygrali wyraźnie 3:0, na uwagę zasługuje fakt, że było to pierwsze historyczne zwycięstwo i rewanż za niespodziewaną porażkę 2:3) w zeszłorocznym pucharze świata. Kolejnym przeciwnikiem naszej drużyny była reprezentacja Niemiec. Wielkie emocje przyniósł pierwszy set zakończony zwycięstwem 36:34 na korzyść naszej drużyny, a spotkanie skończyło się wynikiem 3:1 dla Polski.
W ostatnim meczu Polacy wyraźnie wygrali z Argentyną (3:0) co dało nam zwycięstwo w całym turnieju. Najlepszym graczem turnieju został Bartosz Kurek. Polacy otrzymali również nagrody dla najlepszego atakującego (Zbigniew Bartman), przyjmującego (Michał Winiarski) oraz rozgrywającego (Łukasz Żygadło).
Zwycięstwo z Argentyną było 11 zwycięskim meczem biało-czerwonych. Bilans ten stawia naszych reprezentantów w roli głównych faworytów do zdobycia medalu w Londynie. Miejmy nadzieję że zawodnicy drużyny prowadzonej przez Andrea Anastasiego utrzymają formę w czasie igrzysk i dadzą nam wiele emocji i radości. Pierwszy mecz już 29 lipca.
Przygotowaliśmy dla was dodatkowe emocje. Już nie długo na naszym portalu ruszy Typer Bogategoelblaga, gdzie będzie można typować między innymi wyniki gier naszych reprezentantów na igrzyskach. Szczegóły wkrótce …

Foto: pzps.pl (AR)

Najnowsze artykuły

0
Chcieli byśmy poznać Twoje zdanie. Skomentujx