Zakończyliśmy pierwszą serię wakacyjnych warsztatów plastycznych odbywających się w lipcowe wtorki i środy w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Przed nami jeszcze trzy, na które cały czas można się zapisywać.
Co dzieci powinny wiedzieć o sztuce? Jak się nią bawić? Gdzie ją odnajdywać i jak samemu stworzyć współczesne dzieło sztuki? Wszystko to w wakacyjnym klimacie i beztroskiej atmosferze oraz z happy endem. „Światowid” zaprasza na warsztaty dla dzieci z artystycznym zacięciem „Hura! kultura”.
W warsztatach mogą wziąć udział dzieci w wieku od 7 do 12 lat, które chcą aktywnie i z pasją godną młodego artysty spędzić lipcowy czas. Warsztaty podzielone są na cztery bloki tematyczne, z których każdy trwa dwa dni. Pierwszy właśnie się zakończył, ale cały czas można zapisywać się na kolejne.
– Ponieważ okres wakacji wiąże się z częstymi wyjazdami, uczestnicy mogą, ale nie muszą zapisywać się na wszystkie cztery bloki, wybierając jedynie te, które najbardziej przypadną im do gustu – mówi Helena Wojciechowska, instruktor plastyczny CSE „Światowid”.
Warsztaty artystyczne to przede wszystkim wykłady o sztuce dla najmłodszych plus inspirowane nimi działania plastyczne. Będą one prowadzone w wakacyjnej atmosferze sprzyjającej kreatywnym działaniom, a całość zakończona zostanie małą wystawą prac.
W trakcie zajęć zawsze znajdzie się czas na mały poczęstunek dla pracowitych artystów.
Warsztaty będą się odbywać w lipcowe wtorki i środy: 10, 11, 17, 18, 24, 25 w godz. od 10.00 do 13.00. Koszt dwudniowych warsztatów to 25 złotych.
Pomysłodawczynią warsztatów jest instruktor plastyki Helena Wojciechowska. Liczba uczestników warsztatów „Hura! Kultura” jest ograniczona, a o wzięciu w nich udziału decyduje kolejność zgłoszeń i wniesienia opłaty za zajęcia.
Więcej informacji uzyskać można pod adresem mailowym: helena.wojciechowska@swiatowid.elblag.pl, pod numerem telefonu 55-611-20-85 lub w pracowni plastycznej nr 45 na II piętrze CSE „Światowid” w godzinach od 8.00 do 16.00 od poniedziałku do piątku.
Program zajęć:
10- 11 lipca, 10.00- 13.00
2. Od impresjonizmu do hiperrealizmu
– krótka historia o postrzeganiu świata przez artystów
– kopia mistrza, czyli o tym, czy trudno zostać artystą, a jak łatwo fałszerzem?
– moja wersja! Inspiracja sztuką (warsztaty plastyczne)
– sposób na zatrzymanie chwili: zdjęcie, obraz, rzeźba
– to drobiazg! Jak odwzorować rzeczywistość (warsztaty plastyczne)
17- 18 lipca, 10.00- 13.00
3. Sztuka mówienia o sobie
– krótka historia o tym, jak zmieniała się rola artysty i czym jest „wizerunek”
– Frida z małpką i Vincent bez ucha, czyli słynne autoportrety
– autoreklama- to, co w nas najlepsze, to co najciekawsze (warsztaty plastyczne)
– niezła historia! Kolaż i komiks zamiast pamiętnika (warsztaty plastyczne)
24- 25 lipca, 10.00- 13.00
4. Ukryte znaczenia
– krótka historia o tym czym jest logo, symbol oraz o tym, co jest „słynne”, „kultowe” i „rozpoznawalne” w kulturze popularnej i wysokiej
– drugie dno- słynne dzieła sztuki i ich ukryte przesłanie
– UWAGA! Komunikujemy, obwieszczamy, informujemy, bierzemy pod lupę otaczającą nas rzeczywistość (warsztaty plastyczne)
– zaprezentuj się! organizujemy mini wystawę efektów prac warsztatowych wykorzystując architektoniczne uroki „Światowida”