Emocje w Grand Prix 3×3

We środę odbył się drugi turniej WAITW Grand Prix Elbląga w koszykówce 3×3. 9 drużyn rywalizuje o miano najlepszej amatorskiej ekipy streetballa w naszym mieście. Na tym etapie rozgrywek wykrystalizowała się grupa zespołów, która powinna powalczyć o medale i puchary.

Drugi turniej, zorganizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu w hali sportowej SP 12, był bardzo emocjonujący. W dwóch grupach można było zaobserwować ciekawe pojedynki. Najlepsze 4 zespoły zostały rozstawione jednak i tak w turnieju nie zabrakło niespodziewanych rozstrzygnięć. Ekipa My tylko pobiegać okazała się słabsza od DDDMS, dzięki czemu ich rywal mógł poprawić swoje zdobycze punktowe z poprzedniego występu.

Po fazie grupowej najskuteczniejsze zespoły zagrały o konkretne lokaty w turnieju. 7 pozycję zajęła drużyna Kaha Team, która pokonała graczy Question Mark. Na 5 miejsce wskoczył team Dinosaurus, po zwycięstwie w pojedynku z My tylko pobiegać. W starciu o 3 pozycję Amatorzy dali sobie radę z DDDMS. Najciekawszym spotkaniem było rzecz jasna finałowe, w którym faworyzowane Jarlem po wyrównanej grze pokonało Żniwiarzy 15:13. W tabeli po dwóch turniejach nadal prowadzi Jarlem, który ma jednak coraz większą przewagę, ale walka o pozostałe miejsca będzie bardzo ciekawa.

Warto zerknąć także co działo się podczas pierwszych zawodów, zwłaszcza że na boisku pojawił się wówczas reprezentant Polski w streetballu, elblążanin Przemysław Zamojski, który jest w składzie najlepszej na tę chwilę ekipy. O tym można przeczytać tutaj. Szczegóły rozgrywek, wyniki, składy, galerie dostępne są na stronie mosir.elblag.eu.