Warmia i Mazury Elbląg Niewykorzystana szansa i tylko punkt Olimpii z Hutnikiem

Niewykorzystana szansa i tylko punkt Olimpii z Hutnikiem

W sobotę elbląska Olimpia rozegrała kolejne bardzo ważne spotkanie w II lidze. Wciąż walczący o utrzymanie żółto-biało-niebiescy podejmowali Hutnik Kraków. Patrząc po tabeli o wiele wyżej byli goście, którzy walczą o najlepszą 6 i przed tym spotkaniem mieli 45 punktów i zajmowali 6 miejsce w tabeli. Olimpia z kolei zajmowała 12 lokatę z 38 punktami. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi zespołami w Krakowie wygrał Hutnik 1:0. Znając specyfikę tej ligi oraz bardzo duże wypłaszczenie tabeli ciężko było wskazać faworyta.

W pierwszej połowie więcej z gry mieli goście, a Olimpia kilkukrotnie miała dużo szczęścia. Z drugiej strony olimpijczycy również kilkukrotnie zagrozili bramce rywali. Jeszce przed przerwą szanse na dobry wynik elblążan wzrosły za sprawą dwóch żółtych, i w konsekwencji czerwonej kartki Marcina Budzińskiego.

Gra z przewagą jednego zawodnika sprawiła, że dużo więcej z gry zaczęli mieć gospodarze i to głównie Olimpia zagrażała bramce rywali. Niestety minuty mijały ale wynik się nie zmieniał i ostatecznie zespoły podzieliły się punktami. Olimpia tym samym nie wykorzystała szansy na zwiększenie swoich szans na utrzymanie.

Po tej kolejce sytuacja w 2 lidze jest bardzo ciekawa i choć do końca rozgrywek 3 kolejki to nie wiele wiadomo. O ile pewna gry przynajmniej w barażach jest Pogoń Siedlce to zespoły na kolejnych lokatach dzieli bardzo mało. W wypadku wygranej w poniedziałek GKS Jastrzębie (15 miejsce) nad Chojniczanką Chojnice (7 miejsce) to 5 drużyn zajmujących miejsca 11-15 z 39 punktami będzie tracić 6 punktów do strefy dającej baraże. Teraz przed Olimpią starcie z jedynym zespołem, który już nie ma szans na utrzymanie, Sandencją Nowy Sącz.

Olimpia Elbląg – Hutnik Kraków 0:0