Olsztyn Sport Porażka na rozpoczęcie nowego roku

Porażka na rozpoczęcie nowego roku

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn ulegli w pierwszym spotkaniu w 2021 roku, ekipie Verva Warszawa Orlen Paliwa 0:3. Statuetkę MVP otrzymał Andrzej Wrona.

Ekipa prowadzona przez Daniela Castellaniego chciała powtórzyć wynik z Hali Urania, kiedy to pokonała ekipę z Warszawy 3:2. Początek meczu był bardzo wyrównany. Do stanu 8:8, żadna z drużyn nie była w stanie odskoczyć rywalowi. Wtedy jednak do głosu doszli gospodarze, którzy wygrali 25:19.

Drugi set był już bardziej wyrównany, a przez większość czasu to akademicy z Kortowa prowadzili grę. W końcówce jednak ponownie siatkarze Vervy „wrzucili” wyższy bieg i wygrali 28:26. Trzeci i ostatni set, to prowadzenie stołeczny od początku do końca – wygrana 25:20 przypieczętowała zwycięstwo za trzy punkty.

Najskuteczniejszym siatkarzem w zespole z Kortowa był Damian Schulz – zdobył 16 punktów.

W kolejnym meczu, siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zmierzą się w Hali Urania ze Stalą Nysa. Początek czwartkowego (14.01) spotkania o godzinie 17:30.