Sport Olimpia wróciła z Siedlec z 3 punktami

Olimpia wróciła z Siedlec z 3 punktami

W sobotę o godzinie 17:00 żółto-biało-niebiescy w Siedlcach zmierzyli z miejscową Pogonią. Przed tym spotkaniem elblążanie mieli 2 punkty zdobyte w 3 meczach i bardzo chcieli odnieść pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Na 3 punkty chrapkę mieli również gospodarze, którzy którzy przed tym spotkaniem mieli na swoim koncie 3 oczka.

Przed meczem ciężko było wskazać faworyta. Żadna z drużyn swojej przewagi nie pokazała również na boisku i spotkanie nie było zbyt atrakcyjne dla kibiców i żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć większego zagrożenia. Po 45 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. W drugiej połowie piłkarze stworzyli nieco więcej sytuacji ale również i tutaj przez dłuższy czas żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Na szczęście patrząc po ostatnich meczach Olimpia ma Arona Stasiaka. Piłkarz ten wyprowadził elbląski zespół na prowadzenie w 82 minucie i jak się okazało dał 3 punkty żółto-biało-niebieskim. Warto zaznaczyć, że było to trzecie trafienie Stasiaka w trzecim kolejnym spotkaniu Olimpii. Dzięki tej wygranej Olimpia awansowała w tabeli na 9 miejsce.

Szansę na kolejne punkty Olimpia będzie miała już w środę 10 sierpnia, kiedy to o 19:00 przy Agrykola podejmie Stomil Olsztyn.

Pogoń Siedlce – Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)