Elbląg Sport Złoto i brąz biegaczy w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w biegach przełajowych

Gospodarzem tegorocznych Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w biegach przełajowych był Pasłęk. Startowali młodzi zawodnicy zrzeszeni w klubach z Warmii i Mazur oraz Mazowsza. Trasa w Parku Ekologicznym okazała się szczęśliwa dla elblążan. Michał Rodziewicz na dystansie 2000 m został mistrzem makroregionu, a Małgorzata Leśniewska w biegu na 1500 m wywalczyła brązowy medal. Bardzo dobrze spisał się także Kacper Tubiak, który wystartował na 3000 m, a linię mety minął jako piąty. Gratulacje dla podopiecznych i trenera pana Czesława Nagy!

Godzinę przed młodzikami biegali młodsi reprezentanci klubów z województwa warmińsko-mazurskiego (roczniki 2007 i młodsi), którzy mieli wytyczoną kilometrową trasę wokół jeziorka. Dziewczęta i chłopcy rywalizowali w ramach Mistrzostw Województwa. I tu też zanotowaliśmy miły akcent, bowiem Milena Trochimczuk, po zaciętej walce i prowadzeniu przez większość dystansu, wywalczyła złoty medal. Brawo!