Warmia i Mazury Elbląg Stalowi mocni w lidze 3×3

Stalowi mocni w lidze 3×3

WAITW Grand Prix w koszykówce 3×3 trwa w najlepsze. Szósty turniej jest historią, a dzięki zwycięstwu w nim, ekipa Stalowych znów objęła prowadzenie w tabeli głównej. Walka o tytuł mistrza będzie jednak wyrównana. Zobacz zdjęcia.

Spoglądając na ogólną klasyfikację rozgrywek, nie trudno jest dostrzec dwóch faworytów do sukcesu. O złote medale w imprezie powinni rywalizować Stalowi oraz ABC. Te zespoły regularnie występują w najważniejszych meczach każdego z turniejów, odbywających się w Szkole Podstawowej nr 14 w Elblągu.

W zawodach, organizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, pojawiające się drużyny są za każdym razem dzielone na dwie grupy. Pierwsza czwórka klasyfikacji generalnej jest rozstawiona, aby układ sił był równomiernie rozłożony w każdej grupie. Dziewięć składów wystąpiło podczas szóstego turnieju, który umocnił najsilniejszych na swoich pozycjach.

W starciu o siódme miejsce w turnieju, Question Mark pokonało Klapki na oczach 18:17. O piąte Amatorzy zmierzyli się z Dinosaurs Pro i pokonali ambitnych zawodników 15:7. Trzecią lokatę zajęła drużyna Żniwiarzy, ogrywając 13:10 My Tylko Pobiegać. W finale Stalowi pokonali ABC 16:14 i wyprzedzili rywali w tabeli.

Szczegóły rozgrywek, wyniki i tabela dostępne są na stronie mosir.elblag.eu.