Warmia i Mazury Elbląg Olimpia kończy rundę jesienną zwycięstwem. Cenne trzy punkty w Jastrzębiu

Olimpia kończy rundę jesienną zwycięstwem. Cenne trzy punkty w Jastrzębiu

W środowy wieczór o godzinie 17:00 w Jastrzębiu-Zdroju Olimpia Elbląg zmierzyła się z miejscowym GKS-em. Przed tym spotkaniem ciężko było wskazać faworyta. Za gospodarzami przemawiał atut własnego boiska a za żółto-biało-niebieskimi lekka przewaga w tabeli. Elblążanie po 16 kolejkach zajmowali 6 miejsce w tabeli z 25 punktami. Gospodarze mieli punkt mniej i zajmowali 8 miejsce.

Olimpia lepiej rozpoczęła spotkanie i szybko stworzyli kilkukrotnie zagrożenie pod bramką rywali. Jedna z nich zakończyła się bramką. Trafienie dające prowadzenie dla elblążan zdobył Yan Senkievich. Po tej bramce gospodarze poprawili swoją grę ale wciąż nie licząc kilku sytuacji nie potrafili poważnie zagrozić Olimpii. W drugiej połowie obie drużyny miały swoje sytuacje ale piłkarze wykorzystali tylko jedną. Aron Stasiak w 75 minucie podwyższył prowadzenie dla elblążan i jak się później okazało ustalił tym samym wynik spotkania. Tym Samym Olimpia drugie z kolei wyjazdowe zwycięstwo i dzięki 3 punktom awansowała (przynajmniej do najbliższego weekendu, kiedy zostanie rozegrana reszta spotkań 17 kolejki) na 4 miejsce w tabeli. Spotkanie to było ostatnim spotkaniem rundy jesiennej, ale nie ostatnim w tym roku. Już 5 listopada elblążanie staną przed szansą na podtrzymanie zwycięskiej wyjazdowej passy w Polkowicach, gdzie zmierzą się z miejscowym Górnikiem.

GKS Jastrzębie – Olimpia Elbląg 0:2 (0:1)