Warmia i Mazury Elbląg XIV Elbląski Bieg Piekarczyka za nami. Na starcie zameldowało się około 1300 zawodników

Piękna pogoda, wspaniała atmosfera oraz duże emocje. Tak można podsumować kolejną edycję elbląskiego Biegu Piekarczyka. W tym roku w najbardziej popularnym i największym elbląskim biegu wzięło udział około 1300. Na dystansie 10 km wystartowało 449 zawodników a swoich sił na o połowę mniejszym dystansie spróbowało 183 zawodników. Dodatkowo 600 młodych zawodników wzięło udział w Mini Biegu Piekarczyka.

Najlepszy na dystansie 10 km okazał się Ruslan Pechnikov z Odessy, który ukończył bieg w czasie 00:31:56:12. Drugi linię mety minął Eric Zimmerman z Compiegne (00:32:57.05 ). Na trzecim miejscu linię, mety minął Tomasz Miłosz z Torunia (00:34:03.18 ). Wśród pań dystans 10 km przebiegła Beata Niemyjska ze Starocina (00:36:21.48), druga była Khrystyna Bohomiahkova z Odessy (00:38:57.90), trzecie miejsce zajęła Monika Danelska z Ostródy (00:41:38.08 ).

Na dystansie 5 km wśród mężczyzn najszybszy był Przemysław Flaga (00:16:00.40) z Olsztyna a wśród kobiet Natalia Jabłońska z Pakości (00:18:51.94).

Z startujących w biegu elblążan na trasie 10 km najwyżej uplasował się Adam Serocki, który ukończył bieg z czasem 00:36:40.34. Najszybszą elblążanką została z kolei Marta Maksymiuk (00:42:34.98). Na dystansie 5 km najszybszym elblążaninem był Mateusz Jankowski (00:17:44.38). Wśród pań najszybciej 5 km przebiegła Anna Koziarska (00:19:54.82). Pełne wyniki wyścigu dostępne są TUTAJ

Tych, którym nie udało się wystartować w tegorocznym biegu zachęcamy do startu w kolejnej edycji a wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu gratulujemy udanego startu 🙂