Trzy punkty zostały w Elblągu. Olimpia drugi raz w tym sezonie pokonała Pogoń

Żółto-biało-niebiescy podejmowali wczoraj wieczorem przy Agrykola Pogoń Siedlce. Przed tym spotkaniem oba zespoły sąsiadowały ze sobą w tabeli. Biorąc pod uwagę atut własnego boiska, obraz wcześniejszych spotkań w tym sezonie oraz przede wszystkim niedawną wygraną Olimpii w starciu oby zespołów w ramach Pucharu Polski faworyta można było upatrywać w gospodarzach.

Od początku spotkania obie drużyny grały ambitnie i miały swoje sytuacje ale brakowało skuteczności. Duża zasługa w tym również golkiperów obu zespołów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym ale to żółto-biało-niebiescy mieli więcej z gry. Z bramkami musieliśmy poczekać na drugie 45 minut. Olimpia w drugiej połowie częściej gościła pod bramką rywali. Upragniona bramka padła w 70 minucie za sprawą uderzenia głową po rzucie rożnym Piotra Kurbiela. Olimpia nie odpuściła i w 82 minucie było 2:0. Z 11 metra bramkarza gości pokonał Kamil Wenger. Wynik spotkania w 6 minucie doliczonego czasu ustalili goście, a dokładniej Maciej Górski wykorzystując „11” po zagraniu ręką zawodnika Olimpii. Wynik ten dał żółto-biało-niebieskim awans na 6 miejsce w tabeli. Teraz przed elblążanami wyjazdowe spotkanie w Ostródzie z miejscowym Sokołem.