Starogard Gdański Sport Pewna wgrana Kociewskich Diabłów z Eneą Basket Poznań

Pewna wgrana Kociewskich Diabłów z Eneą Basket Poznań

W sobotę o godzinie 15:00 Kociewskie Diabły rozegrały kolejne spotkanie Suzuki 1 ligi. Tym razem w Starogardzie ich rywalem był zespół Enea Basket Poznań. Pozycja w tabeli oraz atut własnego boiska przemawiał za SKS-em.

Początek spotkania był jednak wyrównany i zespoły grały punkt za punkt. Z czasem jednak gospodarze przejęli gospodarze, którzy po 10 minutach wypracowali 7 punktów przewagi. W drugiej kwarcie Kociewskie Diabły szybko powiększyły przewagę i na przerwę zespoły schodziły przy stanie 50:35 dla SKS.

Po przerwie goście próbowali odrobić straty i wygrali kwartę 22:18 ale 11 punktów zaliczki przed decydującą częścią spotkania wydawała się wystarczająca. W czwartej kwarcie Kociewskie Diabły kontrolowały spotkanie i dorzuciły kolejne 7 punktów przewagi. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 100:82. Po tym spotkaniu SKS zajmuje 5 miejsce w tabeli z 49 punktami. Kociewskie Diabły szansę na kolejne punkty będą miały 19 marca, kiedy podejmą WKK Wrocław.