Starogard Gdański Sport 3 punkty pojechały do Jarocina

3 punkty pojechały do Jarocina

Bardzo ciekawie zapowiadało się sobotnie starcie w Starogardzie, gdzie KPS podejmował Jarotę Jarocin. Choć patrząc po ligowej tabeli faworytem byli gospodarze, którzy przed tym spotkaniem mieli 11 punktów więcej. Z drugiej jednak strony rywalom bardzo zależało na punktach które są im bardzo potrzebne jeśli myślą o pozostaniu w 3 lidze.

W pierwszej połowie długo pozostawał wynik bezbramkowy. Gdy wydawało się że zespoły zejdą do szatni przy stanie 0:0 do bramki gospodarzy trafił Piotr Stokowski. W drugiej połowie niestety dla KPS-u goście powiększyli prowadzenie. Najpierw w 60 minucie na 2:0 dla Jaroty trafił Patryk Rzepka, a zaledwie 4 minuty później trzecią bramkę na gości zdobył Skokowski. Gospodarzy było stać niestety jedynie na honorowe trafienie. Jedenastkę na bramkę zamienił w 83 minucie Serhij Napołow.

Po tym spotkaniu KPS wciąż zajmuje 12 miejsce w tabeli i na 4 kolejki przed końcem sezonu ma 8 punktów przewagi nad strefą spadkową. Szansę na kolejne punkty KPS będzie miał 28 maja, kiedy to zmierzy się w Kleczewie z miejscowym Sokołem.