KP Starogard wygrywa na trudnym terenie

W piątkowy wieczór KPS zmierzył się w Bydgoszczy z miejscową Zawiszą. Faworytem tego spotkania wydawali się zajmujący przed tym spotkaniem 8 miejsce w tabeli gospodarze, którzy w dotychczasowych spotkaniach uzbierali 8 punktów więcej niż starogardzianie.

Spotkanie ułożyło się dobrze dla piłkarzy z Kociewia. Pomógł w tym zawodnik gospodarzy Ariel Jastrzębski, który w 21 min minucie trafił do własnej bramki . Dwie minuty później było 2:0. Tym razem bramkarza Zawiszy pokonał już zawodnik KPS-u Konrad Kleinschmidt. Jak się później okazało więcej bramek w pierwszej połowie nie padło. Po przerwie w 57 minucie bramkę kontaktową zdobył z 11 metra zawodnik gospodarzy Kamil Żylski. Było to jednak wszystko, na co było stać gospodarzy a wynik spotkania w 88 na 3:1 dla KP Starogard ustalił Sierhij Napolow i 3 punkty pojechały do Starogardu Gdańskiego. Po tym spotkaniu KPS wciąż zajmuje 12 miejsce ale zrównał się punktami z 11 Stolemem Gniewino. W kolejnym spotkaniu piłkarze ze stolicy Kociewia zmierzą się na własnym boisku z Jarotą Jarocin.