Starogard Gdański Sport Pewne zwycięstwo Kociewskich Diabłów na własnym terenie

Pewne zwycięstwo Kociewskich Diabłów na własnym terenie

W środowy wieczór Kociewskie Diabły rozegrały kolejne ważne spotkanie w Suzuki I lidze. Tym razem SKS Starogard Gdański podejmował we własnej hali Miasto Szkła Krosno. Patrząc po dotychczasowych spotkaniach w tym sezonie wydawało się, że faworytem będą gospodarze, ale można było przypuszczać, że nie będzie to łatwe spotkanie.

Na początku spotkania obie drużyny nie zachwycały skutecznością. Pierwsze punkty zdobyli goście po niespełna 2 minutach. Po wyrównanym początku z czasem odskoczyli goście, którzy w pewnym momencie odskoczyli na 10 punktów. W końcówce pierwszej kwarty gospodarze jednak nadrobili większość strat. Po 10 minutach na tablicy wyników widniał wynik 19:20. W drugiej kwarcie szybko na prowadzenie wyszli gospodarze, jednak w kolejnych minutach znów przewagę osiągnęli koszykarze z Krosna. Kociewskie Diabły nie pozwoliły jednak na znaczną stratę i choć zespoły na przerwę schodziły przy wyniku 36:41 to strata SKS-u do rywali nie była znacząca.

Po przerwie przez długi czas gra byłą wyrównana i to goście utrzymywali przewagę kilku punktów. W końcowej części trzeciej kwarty gospodarze odrobili jednak stratę i po 30 minutach na tablicy wyników widniał remis 55:55, co zapowiadało wielkie emocje w finałowej kwarcie. Tu od początku przewagę osiągnęły Kociewskie Diabły, które szybko wyszły na prowadzenie i co ważniejsze powiększały je do końca spotkania. Koszykarze ze Starogardu w czwartej kwarcie rozbiły gości 27:8 dzięki czemu wygrały całe spotkanie 82:63.

Po tym spotkaniu Kociewskie Diabły wciąż zajmują 5 miejsce w tabeli Suzuki I ligi tracąc do liderów zaledwie 2 punkty. Szansę na poprawę tej sytuacji koszykarze z stolicy Kociewia będą mieli już w niedzielę 12 lutego, kiedy zmierzą się na wyjeździe z WKS Śląsk Wrocław.

SKS Starogard Gdański – Miasto Szkła Krosno 82:63, (19:20, 17:21, 19:14, 27:8)