Starogard Gdański Sport SKS Starogard dominuje na Kociewiu. Niestety zwycięstwo nad Decką nie dało awansu do play-off.

W niedzielny wieczór Kociewskie Diabły zmierzyły się w Pelplinie z miejscową Decką. Spotkanie to było bardzo ważne nie tylko z racji walki o dominację na Kociewiu ale również tylko wygrana dawała szansę na awans SKS-u do play off Suzuki 1 ligi.

Patrząc po przebiegu sezonu, faworytem spotkania byli starogardzianie, ale wiadomo było, że nie będzie to spotkanie łatwe. Gospodarze podchodzili do niego z jasną sytuacją ligową i w przeciwieństwie do SKS-u nic nie musieli. Początek spotkania Choć pierwsze punkty w spotkaniu padły łupem gospodarzy to Kociewskie Diabły szybko osiągnęły kilka punktów przewagi. Gospodarze jednak nie odpuścili i w pewnym momencie nawet zdołali wyjść na prowadzenie. Ostatecznie jednak to goście po pierwszej kwarcie prowadzili 20:17. W drugiej kwarcie spotkanie było bardzo wyrównane i zakończyło się wygraną pelplinian 18:15 i zespoły na przerwę zeszły przy remisie po 35.

Po zmianie stron Kociewskie Diabły zdominowały boisko i w ciągu 10 minut zdobyli 26 punktów dająć gospodarzom zdobyć tylko 8 oczek dzięki czemu przed decydującą kwartą mieli 18 punktów przewagi i pozostało kontrolować spotkanie. Ostatecznie ostatnia kwarta padła łupem gospodarzy ale zdołali oni odrobić zaledwie 5 punktów i to goście cieszyli się z wygranej 78:56 i pełnej dominacji na Kociewiu w tym sezonie.

Pewna wygrana w Pelplinie niestety nie dała Kociewskim Diabłom awansu do play-off. Na koniec sezonu zasadniczego aż 4 zespoły uzbierały po 49 punktów i o awansie zadecydowała mała tabelka. W niej niestety SKS zajął ostatnie miejsce, przez co na koniec sezonu pozostał na 9 lokacie w tabeli Suzuki 1 Ligi.