Sport Kociewskie Diabły bez wygranej w Wałbrzychu. Za tydzień spotkania w Starogardzie

Po sobotniej porażce 88:69 w niedzielny wieczór Kociewskie Diabły rozegrały drugie półfinałowe spotkanie play-off z Górnikiem Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. Biorąc pod uwagę obraz tego spotkania za wyjątkiem trzeciej kwarty było to bardzo wyrównane spotkanie co pozwalało myśleć z optymizmem na drugie starcie.

Niedzielne spotkanie podobnie jak te w sobotę początkowo było wyrównane i ostatecznie po 10 minutach na tablicy wyników 22:21. W drugiej połowie lekką przewagę mieli gospodarze, którzy ostatecznie wygrali ta partię 26:20 i schodzili na przerwę prowadząc 48:41.

Niestety trzecia kwarta podobnie jak w pierwszym spotkaniu niestety należała do gospodarzy, którzy byli wyraźnie lepsi i wygrali ją 28:17 i podobnie jak w sobotę przed decydującą kwartą mieli 18 punktów przewagi. W ostatniej kwarcie Górnik kontrolował spotkanie i wygrał 92:77. Dzięki tej wygranej to zespół z Wałbrzycha prowadzi w rywalizacji 2:0 a SKS by myśleć o awansie musi wygrać za tydzień 2 spotkania we własnej hali i późniejszą decydującą partię ponownie w Wałbrzychu. Pierwsze z spotkań w sobotę 6 maja o godzinie 17:00.

Górnik Trans.eu Zamek Książ – SKS Starogard Gdański 88:69 (18:16, 18:19, 28:11, 24:23)