Pomorskie Sport Cenne zwycięstwo Kociewskich Diabłów. SKS lepszy o punkt od GKS-u Tychy

Cenne zwycięstwo Kociewskich Diabłów. SKS lepszy o punkt od GKS-u Tychy

Bardzo duże emocje towarzyszyły sobotniemu starciu w Starogardzie, gdzie Kociewskie Diabły podejmowały GKS Tychy. Dla obu zespołów było to bardzo ważne spotkanie. Zarówno gospodarze jak i goście to drużyny z czołówki tabeli, które walczą o mistrzostwo Suzuki I ligi.

Przed tym spotkaniem wyżej w tabeli byli goście ale dzięki zwycięstwu Kociewskie Diabły mogły zrównać się z rywalami punktowo. Biorąc pod uwagę pozycje w tabeli bardzo ciężko było wskazać faworyta tego spotkania i można było spodziewać się bardzo emocjonującego widowiska.

Początek spotkania należał do gościu, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Gospodarze musieli gonić wynik i po 10 minutach tracili do gości zaledwie 1 punkt. Druga połowa była podobna do pierwszej i również tym razem odskakiwali goście a koszykarze z Kociewia gonili wynik. Na szczęście po 20 minutach na tablicy wyników był remis po 42 punkty.

Po przerwie obraz meczu nie uległ zmianie. Znów lepiej rozpoczęli goście. Tym razem jednak „diabły” szybciej podgonili początkową stratę i wynik spotkania oscylował w okolicach remisu. Tym razem po 30 minutach na prowadzeniu byli jednak gospodarze 67:66. W czwartej kwarcie początek był inny niż wcześniej i tym razem do gospodarze szybko odskoczyli. Tym razem to goście szybko jednak podgonili i spotkanie toczyło się w okolicach remisu. Ostatecznie po emocjonującej końców na tablicy wyników widniał wynik 85:84 a to oznaczało, że komplet punktów został w Starogardzie. Dzięki tej bardzo cennej wygranej Kociewskie Diabły zajmują 5 miejsce w tabeli, tyle samo co sobotni rywale i tracą już zaledwie 2 punkty do lidera, Dzików Warszawa. Szansę na kolejne punkty SKS będzie miał 28 stycznia, kiedy zmierzy się na wyjeździe z MKKS Żak Olsztyn.